Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

V úterý se konalo poslední rozloučení s lidickou ženou

Čtvrtek, 9. ledna 2020 07:30

Krátce po Vánocích zemřela jedna z lidických žen, paní Miloslava Kalibová. Poslední rozloučení s touto statečnou a silnou ženou se konalo v úterý 7. ledna v motolském krematoriu.

V úterý se konalo poslední rozloučení s lidickou ženou (Foto: Archiv Miroslavy Kalibové)

Miloslava Kalibová je jednou z lidických žen, které přežily hrůzné události druhé světové války. Spolu se svojí sestrou a maminkou přežily koncentrační tábor v Ravensbrücku a později i pochod smrti, který trval nekonečných pět dní a měřil 150 kilometrů. Její tatínek byl s ostatními muži popraven 10. června 1942 v Lidicích. Paní Miloslava celou dobu pobytu v koncentračním táboře však neměla o osudu Lidic a svých příbuzných žádné informace.

„Nás všechny Lidické držela naděje, že se jednou setkáme se svými rodinami,“ říkala v rozhovoru pro projekt Příběhy 20. století.

Miloslava se zpět do Československa vrátila 2. června 1945 a hned 8. června nastoupila zpět do svého původního zaměstnání.

Paní Miloslava zemřela dva dny před svými 97. narozeninami v pátek 27. prosince. Poslední rozloučení se konalo v úterý 7. ledna v motolském krematoriu.

Životní příběh paní Miloslavy Kalibové si můžete přečíst ZDE:

Autor: (kh)