Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Fakulta biomedicínského inženýrství zaplní další prostory bývalých kasáren

Čtvrtek, 9. ledna 2020 07:50

Kladenská Fakulta biomedicínského inženýrství Českého vysokého učení technického v Praze obsadí další dosud nevyužívané budovy v areálu bývalých kasáren u Sletiště. Současné prostory už jsou kapacitně nedostačující. V budoucnu by měl v areálu vzniknout i kampus.

Foto: KL

V prosinci loňského roku vedení školy, včetně správní rady, potvrdilo, že fakulta začne využívat další budovu v areálu. V dosud využívaných prostorách přibyla v posledních letech řada moderních učeben či laboratoří zaměřených na praktickou výuku. Například v prosinci fakulta otevřela novou laboratoř robotické rehabilitace, která se svým vybavením řadí k tuzemské špičce. Nedávno začali studenti využívat také virtuální učebnu simulující různé situace, například dopravní nehody. Slouží jim i laboratoř s preparáty z reálných lidských orgánů i lidských těl a také několik učeben s potřebným vybavením pro fyzioterapeutickou praxi. Všechna tato zařízení jsou podle děkana fakulty Ivana Dylevského prostorově velmi náročná.

Termín, kdy fakulta využije nové prostory, zatím není určen. Nejdřív je potřeba budovu zrekonstruovat, což si podle odhadů vyžádá investici ve výši několika desítek milionů korun. Postupně by mělo vzniknout nové zázemí pro studenty. Některé menší budovy v areálu naopak čeká demolice. Plánovaný kampus by měl sloužit nejen studentům, ale i veřejnosti.

Fakultu biomedicínského inženýrství studuje na 1500 mladých lidí. Studenti dlouhodobě jeví největší zájem o obor Fyzioterapie, na fakultě lze studovat například obory Zdravotnický záchranář, Biomedicínský technik, Biomedicínský inženýr a další. Od roku 2005 využívala fakulta budovu na kladenském náměstí Sítná, o deset let později obsadila i prostory bývalých kasáren ve Sportovní ulici.

Autor: (jk)