Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Přijďte do kina Sokol na besedu o putování do Santiaga de Compostela na invalidním vozíku

Středa, 8. ledna 2020 07:10

V neděli se v kině Sokol bude konat beseda o putování do Santiaga de Compostela. Tuto duchovní cestu dlouhou 640 kilometrů absolvoval invalidní muž se svým devítiletým synem a několika přáteli. Jeho poselství je jasné – na invalidním vozíku život nekončí.

Přijďte do kina Sokol na besedu o putování do Santiaga de Compostela na invalidním vozíku (Foto: KL)

Poutníci Jan Dušek a Petr Hirsch vám v neděli od 18 hodin v kině Sokol budou vyprávět o jejich dlouhém putování do Santiaga de Compostela. Tuto 640 kilometrů dlouhou duchovní cestu, známou také jako Svatojakubská pouť, zvládl odhodlaný muž zdolat, ačkoliv je kvůli nemoci upoután na invalidním vozíku.

Devětatřicetiletý Jan Dušek trpí progresivní formou roztroušené sklerózy. I přesto se rozhodl pokořit Svatojakubskou pouť na invalidním vozíku a dojít do Santiaga s prosbou o zpomalení průběhu nemoci. Na cestu se vydal se svým devítiletým synem, několika přáteli a filmovou kamerou. Organizátorem této cesty je známý poutník Petr Hirsch.

Počin Jana Duška je zaznamenán v celovečerním dokumentu s názvem Camino na kolečkách. „Smyslem dokumentu i cesty samotné je ukázat, že na vozíku život nekončí a že i v těžké životní situaci je možné si plnit své sny. Jan Dušek se tak může stát inspirací pro další nemocné i vzorem pro svého malého syna,“ říkají organizátoři.

Účastníkem besedy bude i poutník a cestovatel Pavel Voříšek, který je majitelem obchodu s outdoorovým zbožím. Podělí se s vámi o tipy, jak se vybavit na cesty.

Trailer k dokumentu Camino na kolečkách můžete zhlédnout ZDE.

Autor: (kh)