Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Na Kladensku jezdili na přelomu roku namol opilí řidiči

Úterý, 7. ledna 2020 07:40

Ačkoliv policie i média neustále upozorňují na to, jak vysoké riziko vzniká řízením auta pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek, stále se najdou jedinci, kteří vědomě ohrožují nejen své vlastní životy. Na přelomu roku řešili kladenští policisté několik takových případů. Opilým řidičům hrozí maximálně tři roky za mřížemi. Nevinným lidem ale mohou svým nezodpovědným přístupem změnit celý život.

Na Kladensku jezdili na přelomu roku namol opilí řidiči (Ilustrační foto: KL)

Přes dvě promile alkoholu nadýchal 27. prosince krátce před půlnocí řidič Octavie ve Stochově. O čtyři dny později, na Silvestra, policejní hlídka zastavila ke kontrole řidiče Renaultu Thalia v Rychtářské ulici v Kladně. I ten nadýchal přes dvě promile. Dokonce se policistům doznal, že měl právě namířeno na čerpací stanici, kde si plánoval zásoby alkoholu doplnit.

O pár minut později, krátce po půlnoci na Nový rok, vyjížděli policisté k dopravní nehodě do Vinařic. Třiadvacetiletý mladík najel svým autem v Družstevní ulici na obrubník, tuto situaci nezvládl a narazil do stromu. Policisté provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek je pravděpodobně nepřekvapil. I tento řidič vyrazil na cestu značně posilněn alkoholem a i on nadýchal více než dvě promile.

V ten samý den, a však v 11 hodin v noci, boural na Kladensku další opilý řidič. Ten projížděl Sokolskou ulicí ve Velvarech, kde narazil do dopravní značky. To ho však nezastavilo, a tak pokračoval až do Velké Bučiny. Tam ho ke kontrole zastavila policejní hlídka dopravního inspektorátu, která muže taktéž podrobila dechové zkoušce. Jednatřicetiletý muž ze Slaného nadýchal 1,6 promile.

„Policie neustále apeluje na řidiče, aby za volant usedali odpočatí a při jízdě se plně věnovali řízení. Každý řidič by si měl uvědomit, že nedodržování předpisů v silničním provozu, ať už se jedná o riskantní a rychlou jízdu nebo užití alkoholu či jiných návykových látek a nebo jiné porušení předpisů, je velmi riskantní a bezohledné,“ varuje řidiče policejní mluvčí Jana Šteinerová a dodáva:  „Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích.“

Autor: (kh)