Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Kanonýři získali velkou posilu. Z Varů přichází zkušený útočník Šnajdr

Neděle, 5. ledna 2020 09:00

Chtěli před klíčovou fází sezony posílit ofenzívu a to se podařilo. Kanonýři totiž získali 27letého útočníka Miroslava Šnajdra, doposud kapitána prvoligového soka z Karlových Varů, který se poprvé v kladenském dresu představí 16. ledna proti pražskému Startu. Šnajdr má za sebou čtyři kompletní superligové sezony ve Spartě, poslední čtyři roky však hrál za Vary, kde patřil k nejproduktivnějším hráčům.

Kanonýři získali velkou posilu. Z Varů přichází zkušený útočník Šnajdr (Foto: Kanonýři Kladno)

„Hodně jsem o něj stál. Dlouho to vypadalo, že se na přestupu dohodneme až po sezoně, ale nakonec se okolnosti seběhly tak, že nás Mirek posílí už ve druhé části tohoto ročníku. A jsem moc rád. Věřím, že nám pomůže, protože je to centr, který dokáže hrát velmi disciplinovaně do obrany. Je proti němu dost nepříjemné nastupovat a vnímám, že hlavně v play off by tyto vlastnosti mohly být pro nás přínosné,“ uvedl sportovní ředitel Kanonýrů a trenér A-týmu Jan Pazdera.

Šnajdr už má za sebou čtvrteční trénink, na který dorazil tak trochu v „utajení“ a třeba kapitán Filip Ullmann si ho v kabině všiml až po pěti minutách. „S mými 168 centimetry není těžké mě přehlédnout, takže si to neberu osobně. Musím říct, že jsem byl mile překvapen, jak to na Kladně funguje, jací jsou v šatně kluci. A ten jeden trénink mi potvrdil, že jsem se rozhodl správně. Byl jsem s ním spokojený, i když kluci a trenér říkali, že to byl teprve rozjezd. Vím, že mám na čem makat, protože mi i tak dal dost zabrat,“ uvedl Šnajdr. „Líbí se mi, jakým směrem se Kladno vydalo, takže mě sem přivedla touha po nových zkušenostech.“

Šnajdr bude zároveň u Kanonýrů působit jako trenér a vypomáhat u mládežnických kategorií.

Mimochodem pikantní duel ho čeká hned 18. ledna, kdy v hale BIOS nastoupí právě proti Karlovým Varů. Ty zatím vedou 1. ligu a jsou hlavním kladenským konkurentem v boji o postup do superligy. „V sezoně jsem ve Varech s nadsázkou říkal, že čekám na pořádného soupeře. Tak jsem se dočkal. Bude to zajímavé, ale už mi není osmnáct, abych se z toho zápasu zbláznil,“ říká Šnajdr.

Zkušeností má skutečně dost. Na svém kontě má 118 superligových startů, ve kterých vstřelil 31 branek a přidal 21 asistencí. I proto kouč Pazdera o něj tolik usiloval. „Beru ho jako hráče, který je hodně pracovitý. Je přísný na sebe a i na své okolí, což je přesně důvod, proč jsem ho chtěl do svého týmu. Zároveň bych chtěl ocenit přístup vedení Karlových Varů – bylo to velmi férové, korektní a rychlé jednání.“

Příchodem Šnajdra však posilování kádru Kanonýrů ještě nekončí. Už v prosinci Pazdera naznačil, že kromě útočníka má zájem o brankáře a uzávěrka přestupů je 15. ledna.

Autor: Robert Sára