Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

FOTO: Vstup do nového roku na jedničku! Rytíři ukončili bodovou sérii Liberce

Pátek, 3. ledna 2020 20:35

Po dvou nepříliš vydařených výkonech Rytíři v novém roce zabrali a proti rozjetému Liberci zapsali vítězství 2:0! Kladno proti soupeři, který bodoval šestnáct utkání v řadě, začalo ideálně a v první třetině si vytvořilo dvoubrankové vedení zásluhou Petra Vampoly a Marka Hovorky. Ve zbytku zápasu už pak kralovali gólmani! Denis Godla působil v kladenském brankovišti opět jako zeď a nakonec vychytal druhou nulu v sezoně.

Foto: Jiří Hokův – Studio Fabrika

Liberečtí Tygři od úvodu potvrzovali svoji kvalitu a gólman Denis Godla měl od začátku plné ruce práce. Rytíři mohli jejich převahu smazat v přesilovkách, ty ale nesehráli vůbec dobře. Liberec měl při vlastní výhodě několik šancí, prosadit se ale nedokázal a byl potrestán! Brendon Nash naskočil z trestné, našel u druhého mantinelu rozjetého Petra Vampolu a miláček kladenského publika otevřel skóre – 1:0. Uběhlo navíc jen 37 vteřin a ČEZ stadion explodoval radostí podruhé! Jakub Strnad nádherně podržel puk, mezi kruhy se uvolnil Marek Hovorka a prudkou ranou navýšil – 2:0.

Do začátku druhé části si Kladno dokázalo přenést tempo z konce první třetiny, Liberec ale rychle přebral iniciativu. Bílí Tygři několikrát pálili nebezpečně zejména při přesilové hře, Denis Godla ale působil velice jistě a likvidoval jednu střelu za druhou. Marek Zachar si vyzkoušel i samostatný únik, pod tlakem obránce ale vůbec dobře nezakončil. Nejkritičtější chvíle však nastala až v poslední minutě! Lukáš Krenželok dostal puk před brankoviště a už už se jej chystat zasunout za beton, kladenský gólman ale ještě skvěle vykopl a připsal si fantastický zákrok.

Třetí část nabídla nejprve očekávaný obraz. Liberec se tlačil vpřed, jenže ani Kladno se nevzdalo chuti útočit. Po dobrém forčekingu pak přišel od Petra Jelínka ostrý faul na Patrika Machače a hostující kapitán zamířil předčasně do kabin. Dlouho výhodu však domácí i přes veliký tlak nevyužili a sami zažívali horké chvilky. Museli se totiž půl minuty bránit dokonce ve třech! Obětavý výkon však přinesl ovoce, Rytíři udrželi dvoubrankový trhák! Zápas tak dospěl až do nervydrásajícího závěru, ve kterém Bílí Tygři odvolali brankáře. Kladno mohlo svoje vítězství stvrdit, Michal Bulíř ale zasáhl před odkrytou klecí jako zkušený gólman. Posléze už se domácí ubránili i díky famóznímu Denisi Godlovi.

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Romančík, Zajíc – Redlich, Vampola, Strnad – Hovorka, Machač, Zikmund – Š. Bláha, Stach, Melka – Hajný, Kaut, O‘Donnell. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
Bílí Tygři Liberec: Hrachovina – Šmíd, Knot, Derner, Kunst, Kotvan, Hanousek, Buchtela – Birner, Bulíř, Hudáček – Musil, Marosz, Lenc – Krenželok, Jelínek, Zachar – Průžek, Vlach, Ordoš. Trenéři: Augusta, Kudrna.
Branky a nahrávky: 18. Vampola (Nash), 18. Hovorka (Strnad). Třetiny: 2:0, 0:0, 0:0. Vyloučení: 4:3 + Hudáček 10 min. a Jelínek (oba BTL) 5. min. a do konce utkání. Využití: 0:0. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Jeřábek, Horák – Brejcha, Jelínek. Diváci: 3 286. Nejlepší hráči utkání: Marek Hovorka – Ladislav Šmíd.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno