Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Kladno zažilo v posledních dnech uplynulého roku teror vandalů

Sobota, 4. ledna 2020 11:00

Trojici posprejovaných domů a budov za sebou zanechali vandalové, kteří řádili v ulicích Kladna v posledních dnech roku 2019. Škoda, kterou svými malůvkami napáchali, jde do desetitisíců.

Kladno zažilo v posledních dnech uplynulého roku teror vandalů (Ilustrační foto: KL)

První oznámení o nechtěné výzdobě přijali policisté 30. prosince. Téhož dne před pátou hodinou neznámý vandal posprejoval nádražní budovu na Ostrovci. Správa železniční dopravní cesty škodu dosud nevyčíslila.

Je dost možné, že tentýž člověk má prsty ve znehodnocení fasády budovy někdejší hospody v nedaleké Kolmistrově ulici v Podprůhonu. Tam v době od večerních hodin dne 28. prosince do dopoledních hodin dne 30. prosince přibyl černý nápis o rozměrech 270 na 95 centimetrů. Škoda na městském objektu byla vyčíslena na 15 tisíc korun.

Do třetice přijali policisté oznámení o vulgárních nápisech a kresbách, které v době od poledne dne 30. prosince do poledne dne následujícího přibyly na fasádu domu v ulici Ke Stadionu. Majitel vyčíslil škodu na 20 tisíc korun. Pachatel dále poškodil reklamní poutač, rozbil dvě skleněné výplně oken a poškodil vysouvací vrata.

Kladenští policisté všechny tři případy prošetřují jako podezření z trestného činu poškození cizí věci a po pachatelích pátrají.

„Policie vyzývá občany, kteří v inkriminovaném čase na těchto místech v ulicích Kladna mohli spatřit podezřelé osoby, aby poskytli informace na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158 a svými poznatky dopomohli při dopadení pachatelů,“ vzkázala prostřednictvím Listů policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)