Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Zloděje v cizím autě přistihla kolemjdoucí, krádež se pokusil zamaskovat

Sobota, 4. ledna 2020 09:00

Silvestrovská vloupačka do automobilu ve Velké Dobré skončila pro nezletilého zloděje neslavně. Při činu ho načapala kolemjdoucí, která zburcovala majitele vozidla a pomohla mu chmatáka zadržet. Mladík se mezitím pokusil zbavit kradených věcí. Na přivolané policisty si ale nepřišel.

Zloděje v cizím autě přistihla kolemjdoucí, krádež se pokusil zamaskovat (Ilustrační foto: KL)

K zadrženému zloději vyjížděli policisté 31. prosince dopoledne do Lesní ulice ve Velké Dobré. Zjistili, že sedmnáctiletý mladík v Družstevní ulici vnikl do zaparkovaného Mercedesu a když si všiml, že ho spatřila procházející osoba, vyletěl z vozu jako namydlený blesk a dal se na útěk. V Lesní ulici ho však majitel auta a svědkyně vloupání zadrželi a přivolali policii.

Ukázalo se, že mladík z vozidla odcizil nářadí, sluneční brýle, kapesní svítilnu a přívěsek na klíče. Tyto věci s červenou látkovou taškou při útěku zahodil do pole a snažil se tvářit, že s nimi nemá nic společného. Policejní hlídka ale odhozené věci záhy našla a mladíka, který se v minulosti už několikrát dopustil trestné činnosti, eskortovala do cely.

„Policisté obvodního oddělení Unhošť případ předali kladenským kriminalistům, neboť se jedná o mladistvou osobu, která je za své protiprávní jednání podezřelá z trestného činu krádeže,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)