Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Stvrzeno podpisem! Kladno se může těšit na významnou atletickou akci

Čtvrtek, 2. ledna 2020 07:00

Podepsání smlouvy mezi klubem A. C. TEPO Kladno, Českým atletickým svazem a Evropskou atletickou asociací definitivně rozhodlo o tom, že Kladno bude hostitelem prestižního světového mítinku. Mítink pod názvem Kladno hází a Kladenské memoriály se uskuteční 16. června.

Iluatrační foto: KL

„Pro příští rok jsme zařazeni na úroveň jako Memoriál Josefa Odložila. Je to pro nás veliký závazek a musíme kvůli tomu zařídit spoustu věcí, hlavně finance. Doufáme, že se nám to podaří,“ prohlásil v posezonním hodnocení předseda klubu A. C. TEPO Kladno Jiří Klesnil. Kladno totiž loni požádalo o zařazení svého mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály mezi prestižní evropské mítinky. A to bylo Evropskou atletickou asociací schváleno!

Na konci uplynulého roku pak bylo vše ještě definitivně stvrzeno podpisem smlouvy. Tu podepsal za klub předseda Jiří Klesnil a za mítink jeho ředitel Jakub Kubálek.

Atletický mítink konaný pod názvem Kladno hází a Kladenské memoriály se tak zařadí do skupiny nejvýznamnějších atletických závodů na světě World Athletics Continental Tour. Vedle kladenské akce už do této vybrané společnosti patří z českých závodů jen Memoriál Josefa Odložila a Zlatá tretra.

Diváci se tedy můžou na Sletišti těšit na nejznámější jména světové atletiky. Start na certifikovaném mítinku totiž přináší velkou porci bodů do globálního rankingu, který hraje velkou roli i při kvalifikaci na olympijské hry. Už loni se přitom kladenských závodů účastnilo 88 zahraničních závodníků z 29 zemí světa!

Tradiční mítink se v rámci významných světových atletických akcí uskuteční poprvé v úterý 16. června na kladenském Sletišti.

Autor: (fa)