Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

FOTO: Rytíři proti Olomouci dvakrát ztratili vedení a nakonec si připsali jen bod za porážku v prodloužení

Pondělí, 30. prosince 2019 20:39

I přes dobrý vývoj utkání Rytíři nestačili na Olomouc, které na svém ledě podlehli 3:4 po prodloužení. Kladno odehrálo velmi dobrou první třetinu, po které vedlo zásluhou Brendana O’Donnella a Tomáše Kauta 2:0, ve zbytku utkání už ale tahalo za kratší konec. Když soupeř odskočil, dostali se domácí ještě do vedení díky brance kapitána Jakuba Strnada, kohouti ale stihli srovnat a v prodloužení rozhodli o svém vítězství.

Foto Jiří Hokův – Studio Fabrika

Začátek zápasu nebyl ze strany Kladna špatný, přesto mohla jít do vedení z ojedinělé střely Olomouc. Tomáš Dujsík vystřelil od modré čáry a kotouč mezi bruslemi projíždějících hráčů doklouzal až do vzdálenější tyče kladenské branky. Pak už ale hrozili Rytíři! Tomáš Kaut se ocitl sám před Branislavem Konrádem, jenže zblízka napálil jen gólmana. V přesilovce pak nezužitkoval Hovorkovu luxusní přihrávku Vítězslav Bílek, který pouze přestřelil. Proti třem soupeřům už se ale přesilovkové komando prosadilo! Brendan O’Donnell to neměl na střelu z první, puk v mezikruží ještě zpracoval a vystřelil naprosto přesně – 1:0. Jen o chvíli později pak nastřelil puk od modré André Lakos a Tomáš Kaut před brankovištěm dorážel přesně – 2:0. Hosté byli dál nedisciplinovaní a darovali domácím další početní výhodu. V ní měli Kladeňáci opět řadu šancí, tentokrát se ale radoval Konrád mezi třemi tyčemi.

Ve druhé části se ale obraz hry úplně otočil. Olomouc byla aktivnější a většinu třetiny trávila v útočném pásmu. Navíc dostávala k dispozici přesilové hry. Většinu možností dokázal Denis Godla zlikvidovat, až v závěru v oslabení kapituloval. Zbyněk Irgl dostal dostatek času na pravém kruhu a zamířil nechytatelně do bližšího rohu – 2:1.

Bohužel pro domácí fanoušky ale mezi druhou a třetí částí k žádné velké změně nedošlo. Kohouti byli dál aktivní a natahovali se po vyrovnání. A toho se i dočkali! Jiří Ondrušek vystřelil od modré a kotouč prolétl chumlem těl až do sítě – 2:2. Hned nato navíc uháněli hosté do přečíslení a Michal Barinka si pomohl faulem. Oslabení ale Kladeňáci přestáli a zakrátko šli opět do vedení! David Škůrek zachyboval u vlastní branky, Jakub Strnad se dostal ke kotouči a rozvlnil síť – 3:2. Kladenský kapitán posléze další šanci nevyužil a hosté ještě stihli odpovědět. Jiří Ondrušek podruhé v utkání napřáhl na modré a opět poslal kotouč až za Godlova záda – 3:3. A přestože utkání skončilo až v prodloužení, dost možná rozhodující moment přišel ještě několik vteřin před koncem základní hrací doby. Brendon Nash se nechal vyprovokovat, fauloval soupeře a kohouti šli do prodloužení s přesilovkou.

Z prodloužení nestihla uběhnout ještě ani minuta a bylo rozhodnuto. Lukáš Klimek dostal nabito na vrcholu pravého kruhu a prudkou ranou rozhodl a vítězství svého týmu – 3:4.

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zajíc, Romančík – Redlich, Melka, Strnad – Bílek, Machač, Hovorka – Valský, Stach, Zikmund – Hajný, Kaut, O‘Donnell. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Olomouc: Konrád – Švrček, Valenta, Ondrušek, Dujsík, Vyrůbalík, Jaroměřský, Škůrek – Klimek, Nahodil, Musil – Burian, Strapáč, Irgl – Káňa, Kolouch, Olesz – Laš, Vodný, Skladaný. Trenéři: Tomajko, Moták.
Branky a nahrávky: 13. O’Donnell (Nash, Hovorka), 15. Kaut (Lakos, O’Donnell), 53. Strnad (Redlich) – 39. Irgl (Dujsík, Olesz), 49. Ondrušek (Irgl), 58. Ondrušek (Jaroměřský, Nahodil), 61. Klimek (Irgl, Ondrušek). Třetiny: 2:0, 0:1, 1:2 – 0:1. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Kika, Mrkva – Hlavatý, Špůr. Diváci: 3 327. Nejlepší hráči utkání: Brendan O‘Donnell – Jiří Ondrušek.

 

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno