Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Slaný bude mít schodkový rozpočet, využije přebytky z minulých let

Pondělí, 30. prosince 2019 08:00

Slánští zastupitelé v polovině prosince schválili podobu rozpočtu na rok 2020. Výdaje přesáhnou 450 milionů korun, příjmy činí přibližně 403 milionů korun. Město využije přebytky hospodaření z minulých let.

Slaný bude mít schodkový rozpočet, využije přebytky z minulých let (Foto: KL)

Slaný bude v roce 2020 investovat například do opravy nemocnice, revitalizace parku nebo zasíťování zastavitelných pozemků. Ze zapojených přebytků hospodaření minulých let budou ještě hrazeny splátky přijatých úvěrů, které činí téměř čtyři miliony korun.

Zasíťování pozemků v lokalitě Slaný-Sever bude město stát přibližně deset milionů korun, rekonstrukce nemocnice si vyžádá přibližně šestimilionovou investici. V plánu je oprava fasády, zateplení a vybudování urgentního příjmu, jehož součástí budou také interní a chirurgická ambulance a pohotovost, které nyní sídlí v prostoru nemocniční vrátnice. Sedm milionů korun pak město investuje do obnovy parku Benar. Další milion vyčlenilo do takzvaného participačního rozpočtu, v němž občané sami navrhují projekty, o nichž pak hlasují.

Další investice budou směřovat do rekonstrukce zastaralé kanalizační a vodovodní sítě nebo do přípravy projektové dokumentace výstavby sportovní haly, jež má vzniknout v blízkosti obytné zástavby v lokalitě Slaný-Sever. V přípravě je také projektová dokumentace na rekonstrukci plovárny, která určí částku potřebnou pro realizaci projektu. Náklady se ale pravděpodobně budou pohybovat v řádech desítek milionů korun.

Autor: (jk)