Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Kladno se gólově neprosadilo a ze Zlína odjelo poražené

Sobota, 28. prosince 2019 17:56

Rytíři poprvé v sezoně nestačili na Zlín a z ledu Beranů odjeli poražení 0:6. Soupeř odskočil v první části o dvě branky a ve zbývajících částech přidal další čtyři trefy. Kladeňáci se jen marně tlačili do útoku a ze zápasu nakonec vyšli gólově naprázdno.

Kladno se gólově neprosadilo a ze Zlína odjelo poražené

Kladno z dobrých úvodních minut branku nevytěžilo. Jakub Valský v největší možnosti v přesilové hře sice prokličkoval až před Marka Čiliaka, tam ale nezakončil dobře. Iniciativu tak po ubránění oslabení přebrali domácí. Martin Novotný pak po tlaku využil Godlova zastíněného výhledu a nastřelením od modré otevřel skóre utkání – 1:0. Neukáznění navíc byli i Rytíři a Berani naložili s přesilovkou ideálně. Zdeněk Okál našel na pravém kruhu úplně volného Antonína Honejska, který už odkrytý kout branky trefil – 2:0.

A druhé dějství odstartovalo pro Kladeňáky velmi špatně! Ještě v první minutě vystřelil od modré Jakub Ferenc a Zdeněk Okál tečoval jeho střelu do sítě – 3:0. Zlín posléze pokračoval ve velmi aktivní hře a Rytíře příliš do ničeho nepouštěl. Ojedinělou možnost měl Brendan O’Donnell, který se ocitl sám před Čiliakem, jenže neuspěl. Na druhou stranu posléze osamoceně uháněl Štěpán Fryšara, toho ovšem výborně vychytal Denis Godla. Domácí si v závěru třetiny vyzkoušeli ještě dvě početní výhody, Kladno se však ubránilo.

Ani ve třetí části nepřišlo ze strany Kladna větší vzepření. Rytíři se tlačili vpřed, jenže byli pod dekou a domácí ujížděli do rychlých protiakcí. Ty zvládal Denis Godla ještě likvidovat, proti Tomáš Fořtovi, který dostal puk mezi kruhy, už byl ale bezmocný – 4:0. Fořt mohl vzápětí díky dobrému napadání opět zakončovat ve veliké možnosti, kladenská obrana se ale tentokrát vyznamenala. Zlín už byl ale ve veliké pohodě a na ledě do dokazoval. Po Godlově chybné rozehrávce za brankou se kotouč v závěru dostal na modrou čáru, odkud vše dělovou ranou propálil David Nosek – 5:0. V posledních sekundách pak ukázal velikou chuť domácích Pavel Kubiš, který se sám dostal před brankoviště a bekhendem stanovil konečné skóre – 6:0.

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Zajíc, Barinka, Zelingr – Redlich, Melka, Strnad – Hovorka, Machač, Réway – Valský, Stach, Zikmund – Hajný, Kaut, O’Donnell – Bílek. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
PSG Berani Zlín: Čiliak – Žižka, Nosek, Freibergs, Ferenc, Novotný, Buchta, Řezníček – Kubiš, Fořt, Ondráček – Okál, Honejsek, Šlahař – Dufek, Fryšara, Claireaux – Köhler, Sedláček, Popelka. Trenéři: Svoboda, Hamrlík.
Branky a nahrávky: 9. Novotný (Fryšara, Dufek), 12. Honejsek (Okál, Šlahař), 21. Okál (Ferenc, Honejsek), 44. Fořt (Kubiš, Nosek), 58. Nosek (Fořt), 60. Kubiš (Fořt, Ondráček). Třetiny: 2:0, 1:0, 3:0. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Pražák, Kubičík – Bryška, Ganger. Diváci: 7 000. Nejlepší hráči utkání: Marek Čiliak – Ladislav Zikmund.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno