Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

FOTO: Ježíškova cesta, poznávací okruh centrem města Kladna

Sobota, 28. prosince 2019 09:30

Tajemné putování po českém adventu s názvem Ježíškova cesta byl malým poznávacím okruhem centrem města a v zámeckém areálu. Na jednotlivých zastávkách se děti s rodiči seznámili s postavami vánočních příběhů. Poslední adventní víkend i s opravdovými pohádkovými postavami.

Na Ježíškovu cestu se její účastníci vydali poprvé 7. prosince. V Kladenském zámku si vyzvedli Ježíškovu knížku a vydali se na poznávací okruh centrem města. Při posledním adventním víkendu na děti čekaly u jednotlivých stanovišť pohádkové postavy. Ty ztvárnili nadšenci z dramatického Klubu múz.

“Na každé dítko čekaly sladké odměny a domů si odnesly Ježíškovu knížku, kterou si vybarví a vlastnoručně svážou na památku nebo jako dárek pro své blízké. O posledním adventním víkendu cesta doslova ožila adventními postavami anděla, Mikuláše, svaté Barbory a dalších. Děti čekala i pohádka a vánoční tvoření v Divadle Lampion. Ty odvážnější si jistě nenechaly ujít zámeckou štolu, kde na ně čekal neposedný čert,” říká mluvčí kladenského magistrátu Lucie Steinerová.


Autor: (red)