Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Nová silnice na Dříni by mohla ulevit centru Kladna a okolním čtvrtím

Pátek, 27. prosince 2019 08:15

Výstavba logistického centra Lidlu mezi Kladnem a Buštěhradem by mohla akcelerovat vznik nové silnice, která by odvedla část dopravy z některých kladenských čtvrtí. Město v současnosti dokončuje prověřovací studii, která ukáže, kudy je bypass možné trasovat.

Nová silnice na Dříni by mohla ulevit centru Kladna a okolním čtvrtím (Ilustrační foto: KL)

V souvislosti s výstavbou kruhového objezdu mezi Kladnem a Buštěhradem, který zajistí dopravní obslužnost nově vznikajícího logistického centra Lidlu na Borovinách, by Kladno mohlo uspíšit výstavbu silnice, která odvede nákladní dopravu z centra města a dalších čtvrtí. Umožní to dohoda, kterou město uzavřelo s Lidlem, jenž na vlastním pozemku staví příjezdovou cestu, kterou nechá průjezdnou i pro veřejnost. A právě na tuto komunikaci by mohl v příštích letech navázat plánovaný bypass.

„Jsme rádi, že se nám podařilo smluvně zajistit, aby silnice přes Boroviny, kterou Lidl staví na vlastním pozemku, zůstala veřejnou komunikací,“ uvedl radní pro rozvoj Lukáš Hanes a potvrdil záměr výstavby bypassu, který by ulevil obyvatelům města: „V tuto chvíli je dokončována prověřovací studie, ta ukáže, kudy přesně bude možné nové propojení trasovat. Ve spolupráci s projektantem řešíme především návaznost na další komunikace.“

Stavba velkoskladu Lidlu v areálu bývalé ocelárny začala letos v červnu. Největší logistické centrum společnosti v České republice má zaměstnat až 500 lidí, z toho zhruba 20 procent administrativních pracovníků. Dokončení stavby je plánováno na začátek roku 2021 a uvedení do provozu by se podle primátora Jiránka nemělo na hustotě nákladní dopravy ve městě nijak projevit.

„Kladno se společností uzavřelo smlouvu, ve které se investor zavázal, že přes město nebude projíždět tranzit směřující do nového skladu. Do města budou zajíždět pouze vozy zásobující místní prodejny,“ uvedl Dan Jiránek.

Autor: (jk)