Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Opilý řidič v Kladně zboural vše, co mu stálo v cestě

Středa, 25. prosince 2019 08:30

Škodu za více než tři sta tisíc korun napáchal během několika minut opilý řidič, který brázdil kladenské ulice s více než dvěma promile pod kůží. V ulici Generála Klapálka nejdřív zboural protijedoucí Toyotu, aby o chvíli později narazil do Felicie, načež jeho jízdu ukončil jeden ze svědků nehody.

Opilý řidič v Kladně zboural vše, co mu stálo v cestě (Ilustrační foto: KL)

V úterý 17. prosince kolem 22. hodiny přijali policisté oznámení o dopravní nehodě v ulici na křižovatce ulic Fügnerova a Prokopa Holého, od které viník ujel. Na místě našli nabouranou Škodu Felicii a opodál stála poškozená Škoda Superb, za jejímž volantem dosud seděl viník nehody, který po střetu se zaparkovaným vozidlem vycouval, popojel o kus dál a zastavil. To už k němu přiběhl jeden ze svědků nehody, který vyjmul klíče ze zapalování, aby zabránil další škodě.

Policisté vyzvali čtyřiadvacetiletého cizince za volantem superbu k testu na drogy, který vyšel s negativním výsledkem. Naopak dechovou zkouškou řidiči naměřili 2,2 promile alkoholu. Škoda na obou vozidlech činila přibližně 160 tisíc korun.

Jen chvilku nato se policisté dozvěděli, že krátce před nehodou, ke které vyjeli, zadržený řidič boural také na křižovatce u vědecké knihovny, kde vyjel do protisměru a narazil do levého boku protijedoucí Toyoty Avensis, na které náraz zanechal škodu za přibližně 150 tisíc korun. 

„Policisté hlídkové služby podezřelého řidiče zadrželi a po přiložení služebních pout předali policistům obvodního oddělení Kladno venkov a poté byla provedena eskorta do policejní cely, kam byl umístěn. Případ teď prošetřují jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což hrozí podezřelému muži maximální trest odnětí svobody ve výši tři roky,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)