Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

FOTO: Svaz postižených civilizačními chorobami představuje Komunitní centrum Kladno

Pondělí, 23. prosince 2019 07:40

Komunitní centrum Svazu postižených civilizačními chorobami v ČR, z.s. Kladno je vedeno pod taktovkou Blanky Marie Lorberové. Oblíbenými a pravidelnými aktivitami centra jsou především tréninky paměti, které se konají nově každý první a třetí čtvrtek v měsíci, a také klubová posezení doplněná o kapelu Kudrnáči.

Svaz postižených civilizačními chorobami v ČR, z.s. představuje Komunitní centrum Kladno (Foto: Komunitní centrum Kladno)

Členové se schází na pravidelná cvičení, která navštěvují začátečníci i pokročilí. Nedílnou součásti činnosti je také výtvarná dílna, která se koná například k příležitosti Mezinárodního dne žen, Velikonoc nebo Vánoc. Za nejen příznivého počasí se členové vydávají na procházky a výlety za kulturou, sportovními soutěžemi nebo poznáním okolí.

Centrum pořádá pravidelné rekondiční pobyty pro diabetiky, kardiaky, respiriky, pro seniory a osoby s jinými civilizačními onemocněními. Pobyty jsou zaměřeny na edukaci a pohybové aktivity, jež jsou doplněny o výlety a společenské hry. Kladenské centrum se věnuje odbornému poradenství a pomoci, které poskytuje svým členům a také lidem z řad široké veřejnosti. Více informací o Komunitním centru Kladno naleznete ZDE. V případě zájmu se můžete obrátit na e-mail: spcch-kladno@volny.cz.

„Za tyto aktivity děkujeme Blance Marii Lorberové a celému kolektivu Komunitního centra Kladno. Za podporu projektu Centrum služeb a komunitní centra 2019 děkujeme Úřadu vlády České republiky,” říká Martina Křtěnová z Centra služeb.


Autor: (red)