Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Policie hledá svědky tragické nehody na D7, pomohly by jí záběry z palubních kamer

Pondělí, 23. prosince 2019 08:00

Od večerních hodin neděle 15. prosince vyšetřují dopravní policisté smrtelnou nehodu, která se odehrála na dálnici D7 poblíž Buštěhradu. Řidič, který z dosud neznámých důvodů uháněl na Slaný v protisměru, nepřežil střet s protijedoucím vozidlem.

Policie hledá svědky tragické nehody na D7, pomohly by jí záběry z palubních kamer (Ilustrační foto: KL)

Proč jel řidič osobního vozidla v protisměru dosud není jasné. Byl sice občanem Velké Británie, ale podle policejní mluvčí Michaely Novákové jeho původ a fakt, že se v Británii jezdí vlevo, neměly na nehodu vliv.

„Jednalo se o cizince, který ale žil v České republice už několik let. Vozidlo bylo také evidováno v České republice a mělo levostranné řízení,“ uvedla. Vyšetřovatelé tak považují za nejpravděpodobnější scénář prostou nepozornost, která muže bohužel stála život. Těžce zraněného řidiče protijedoucí dodávky, s níž se Brit střetl, přepravil do motolské nemocnice vrtulník.

Vyšetřování nehody nadále pokračuje a policisté by uvítali pomoc veřejnosti.

„Aby mohl vyšetřovatel řádně objasnit, co se na komunikaci stalo a jak přesně došlo ke srážce, žádá případné svědky, kteří v neděli 15. prosince 2019 v době od 20:50 do 21:15 hodin projížděli v úseku, kde došlo k dopravní nehodě, aby se přihlásili osobně na kladenskou službu kriminální policie nebo kontaktovali vyšetřovatele na telefonním čísle 974 873 330. Také by samozřejmě přivítal záběry z palubních kamer těchto řidičů,“ vzkázala Nováková.

Autor: (jk)