Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Vánoční dárek aneb Kanonýři nasázeli Brnu deset branek

Neděle, 22. prosince 2019 09:00

Znovu má počet nastřílených gólů dvě cifry, znovu zůstala domácí hala BIOS nedobytou tvrzí. A především příznivci Kanonýrů dostali od A-týmu příjemný vánoční dárek v podobě vysoké výhry 10:3 nad Sokolem Brno Gullivers. Přelom roku tak Kladno stráví na třetí příčce prvoligové tabulky.
Ilustrační foto: KL

Ten výsledek mluví jasně, k soupeři až krutě, nicméně dlouhé minuty to byl vyrovnaný boj. První gól dal po deseti minutách Ulman, jenže ne ten kladenský, nýbrž jeho brněnský skorojmenovec. Po inkasované brance byla hra Kanonýrů zbrklá a nervozní.

„První třetinu jsme se dlouho hledali. Sice jsme si vytvořili nějaké šance, ale neproměnili jsme je. Místy měl ze hry dokonce víc soupeř, pro nás naštěstí třetina skončila 1:1, když v posledních vteřinách dal Honza Louvar šťastný, ale o to důležitější gól,“ říkal kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

Ta branka dodala domácím klid. Do druhé třetiny pak nastoupili Kanonýři koncentrovanější, drželi balonek, kontrolovali hru a postupně zvýšili náskok na rozdíl tří gólů. V rozletu je jen zastavila dvě zbytečná vyloučení – za špatné střídání a sekání, z čehož to první Brno využilo. „Mohli jsme pak ten zápas několikrát ukončit, ale reálně jsme toho nebyli schopní, protože jsme řadu útočných situací nedotáhli kvalitně do konce. Naopak soupeř hrozil z brejků, takže to bylo otevřené,“ uvedl kouč.

Ten však chválil tým za to, jak zvládl závěr utkání. Kanonýři si totiž zkušeně pohlídali brněnské power play, dali v něm dva góly, pak přidali ještě další dva. „A s čím jsem byl ještě spokojený, byl výkon naší obvykle třetí lajny, která dostala speciální úkol a to utkání nám díky tomu usnadnila.“

Teď čeká Kanonýry měsíční pauza, další zápas hrají až ve čtvrtek 16. ledna v pražských Kunraticích. O dva dny později pak v ligovém šlágru doma přivítají Karlovy Vary. Po Novém roce však hráče čeká dvoudenní soustředění, aby nevypadli z herního rytmu.

Branky a asistence: 20. Louvar (Skuhrovec), 22. Šefčík (Sachr), 23. Louvar (Skuhrovec), 34. Teslík (Šefčík), 39. Pixa (Riebauer), 53. Riebauer (Ahlin), 57. Pfaur (Přívara), 59. Riebauer (Pixa), 59. Stůj (Přívara), 60. Pfaur (Pixa) – 10. Ulman (Bouška), 33. Házy (Vrtěl), 53. Černoch (Ulman). Rozhodčí: Müller, Novosad.  Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Zásahy brankářů: Lupoměch 13 – Krupa 28. Třetiny: 1:1, 4:1, 5:1. Diváků: 256.

Sestava KladnaLupoměch (Blaha) – Sachr, Šefčík, Stůj, Skuhrovec, Ullmann, Ahlin, Svačinka – Novák, Teslík, Janda – Louvar, Přívara, Andersson – Pfaur, Riebauer, Pixa.

Autor: Robert Sára