Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Orli zakončili rok 2019 jasnou porážkou proti pražským Lvům

Neděle, 22. prosince 2019 09:30

Po pěti výhrách v řadě zapsali volejbalisté Kladna v extralize proti Praze jasnou porážku 0:3 na sety. Rok 2019 tak zakončí na šestém místě tabulky.

Ilustrační foto: KL

Na hráčích Kladna už se dost možná podepsal náročný program týdnu minulých. V průběhu prosince už se totiž jednalo o jejich šestý zápas. Po pěti výhrách však přišla první porážka.

Orli byli před začátkem utkání se Lvy bodově vyrovnaní, dopředu tedy bylo jasné, o jak důležité utkání se jedná. Přestože první body pro sebe uzmuli domácí, dlouho posléze vedlo Kladno, které se ale nemohlo dostat do pořádného trháku. Až od stavu 12:12 se dostali do popředí Pražané, kteří už svoje vedení nepustili. Kladeňáci mocně dotahovali, poslední míče ale nezvládli a první set skončil 25:21 z pohledu domácích.

I druhá sada byla hodně dlouho vyrovnaná, přičemž týmy se o vedení stále přetahovaly. Až za stavu 13:13 dokázali hráči pražského celku zapsat delší bodové série a odskočili postupně až na 19:14. Byť hosté se ještě alespoň po bodíkách snažili rozdíl smazat, set skončil výsledkem 25:19.

Ve třetím setu to vypadalo, že by Kladeňáci mohli dosáhnout na prodloužení zápasu. Začali totiž dobře, jenže další vývoj byl podobný jako v prvních dvou sadách. Domácí srovnali na stav 10:10 a krátce nato dokázali odskočit. Podruhé v řadě tak vyhráli 25:19 a mohli slavit tříbodové vítězství.

Volejbalisté Kladna před sebou nyní mají delší přestávku, přičemž do extraligového kolotoče opět naskočí 13. ledna, kdy doma přivítají páté Brno, které má na kontě o tři body více než Orli. Znovu tak půjde o pořádně důležitý souboj!

VK Lvi Praha – Kladno volejbal cz 3:0

Sety: 25:21, 25:19, 25:19. Diváci: 480.

VK Lvi Praha: Svoboda (12), Krajčovič (10), Král (3), Bartůněk (3), Mihajlovič (12), Douglas-Powell (10), libero Ježek. Střídal Špulák (0).

Kladno volejbal cz: Zajíček (9), Vemič (9), Hýský (7), van Haarlem (4), Sobotka (2), Okosanovič (6), libero Moník. Střídali Mikulenka (0), Fortuník (0), Wallisch (0).