Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Některé městské a příměstské linky MHD v Kladně budou o Vánocích změněny

Sobota, 21. prosince 2019 11:00

Některé příměstské i městské linky hromadné dopravy v Kladně budou mezi svátky změněny, a to z důvodu probíhajících rekonstrukcí. Změny se týkají městských linek 605 a 614 a také příměstských linek 324 a 630.

Některé městské a příměstské linky MHD v Kladně budou o Vánocích změněny (Ilustrační foto: KL)

Počínaje dnešním dnem bude vrácena trasa linky 605 do ulice Milady Horákové okolo Penny marketu. Vzhledem k pokračujícím rekonstrukcím chodníků a nově vznikajícímu zálivu autobusové zastávky v tomto úseku nebude obsluhována zastávka ve směru do centra. „Náhradní zastávka bude od 6. ledna umístěna do nového zálivu u parkoviště proti restauraci Na Kovárně,“ sdělil Kladenským listům Ludomír Janda.

Od 6. ledna dojde k dalším změnám. Bude uzavřena ulice Železničářů mezi křižovatkou s ulicí Milady Horákové ke křižovatce s ulicí Wolkerova. „Městská linka 614 objede uzavřený úsek ulicemi Josefa Čapka, J. Kociána a Milady Horákové. Náhradní zastávky budou umístěny v ulici Josefa Čapka, v zastávce MHD J. Kociána a v zastávce MHD Na Kovárně,“ vysvětluje Landa.

Změny se dotknou i některých příměstských linek. „Linka 324 pojede ze zastávky Sítná přímo do zastávky Kaufland. Linka 630 spojující Kladno a Beroun pojede ze zastávky Sítná, obslouží zastávky MHD Na Kovárně a pokračuje na svou trasu do zastávky Nádraží,“ uvedl Ludomír Landa.

Autor: (kh)