Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Perníčky, svařák a snad i výhra. Kanonýři zvou na vánoční zápas proti Brnu

Pátek, 20. prosince 2019 11:08

Hraje se o hodinu a půl dřív, než bývá při zápasech Kanonýrů v hale BIOS zvykem, tedy v 17:30. A sobotní mač A-týmu proti Sokolu Brno Gullivers bude mít i jinou kulisu než obvykle. Bude totiž vánočním poděkováním všem členům a příznivcům, neboť jen díky nim se kladenští florbalisté mohou pyšnit nejlepší průměrnou návštěvou v 1. lize a sedmou v celém tuzemském florbalu. A tak hned u vchodu na všechny budou čekat perníčky, v bufetu bude připraven svařák. Hala se „obleče“ do vánočního hávu a bude tu možnost i pořídit poslední dárky, protože se budou vydávat objednané balíčky i si můžete přímo koupit něco z nových suvenýru a klubového merchandise.

Samozřejmostí jsou soutěže o pizzu Saporito či o poukaz do holičství The Crown Barber Shop.

Jenže co by to bylo za vánoční děkování fanouškům, kdyby zápas skončil porážkou, a tak ten nejpodstatnější dárek mají v rukou hráči. Před týdnem domácí publikum potěšili vysokou výhrou 15:1 nad Českými Budějovicemi, aby o dva dny později přišla rázná facka od posledních Petrovic.

„Po Petrovicích, kde jsme vyloženě vyhořeli, máme co napravovat. Rozhodně se chceme rozloučit s rokem vítězstvím, znovu potěšit fanoušky a také se naladit do té dlouhé pauzy, protože další zápas hrajeme až v polovině ledna. Ale nebude to jednoduché, neboť proti nám bude stát houževnatý soupeř, který nám v prvním zápase dělal po celou dobu velké problémy,“ říká kouč Kanonýrů Jan Pazdera. „Chceme dobře kontrolovat hru a nepouštět se do hry nahoru a dolů. V té jsou silní. Musíme si pohlídat jejich první lajnu, která je nebezpečná a dala nám minule většinu branek.“

V říjnovém střetu vyhráli Kanonýři až v prodloužení 5:4, přesto tehdy dokázali pohlídat brněnského Václava Černocha, s 31 góly nejlepšího střelce 1. ligy. Ten se gólově neprosadil jen ve třech zápasech sezony, takže klíčem k úspěchu bude nedat mu prostor ani tentokrát. Jinak oproti předchozím duelům se do sestavy vrací uzdravený Dominik Janda, v brance by měl dostat přednost Ondřej Lupoměch.

Takže jaké bude sobotní loučení s rokem v hale BIOS?

Autor: Robert Sára