Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Strážníci pomohli zmatenému seniorovi. V mrazu chodil po Ostrovci polonahý

Pátek, 20. prosince 2019 07:40

V noci ze středy na čtvrtek přijal operátor tísňové linky městské policie oznámení o muži, který bez kalhot a bos chodil po peróně vlakového nádraží na Ostrovci. Ukázalo se, že jde o dezorientovaného seniora, který hledal svůj batoh. Že je polonahý, si neuvědomoval.

Strážníci pomohli zmatenému seniorovi. V mrazu chodil po Ostrovci polonahý (Ilustrační foto: KL)

Hlídka, která na Ostrovec vyjela, zastihla muže v ulici vedoucí od nádraží dolů do Podprůhonu. Na sobě měl bundu, jednu ponožku a na noze obvaz. Působil zmateně a zjevně si vůbec neuvědomoval, že mu chybí oblečení. Strážníkům řekl, že hledá telefon, klíče a další věci a vypravil se pro ně na místo, kudy měl předtím procházet.

„Muž si ještě vzpomněl, že byl odpoledne koupit vánoční dárky pro vnoučata. Hlídka lustrací zjistila, že nedaleko bydlí dcera zmateného seniora. Strážníci na místo přivolali lékaře, který rozhodl o převozu seniora k ošetření do nemocnice. Hlídka vyrozuměla o zdravotním stavu muže jeho dceru. Ta požádala strážníky, zda by jí mohli převézt za otcem,“ uvedla mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.

Hlídka tedy ženu za otcem do nemocnice odvezla a vrátila se prohledat cestu, po které se muž pohyboval. Zanedlouho strážníci našli batoh, který podle dokladů, jež byly uvnitř, patřil zmatenému seniorovi.

„Proto hlídka batoh odvezla dceři, která již čekala na ošetření svého otce v kladenské nemocnici,“ dodala Purkytová.

Autor: (jk)