Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

FOTO: Tři oříšky pro Popelku a tři bodíky pro Kladno! Rytíři ve svátečním porazili Mountfield 3:1

Pátek, 20. prosince 2019 20:00

Vánoční dresy přinesly Rytířům štěstí! Kladno ve sváteční sadě přehrálo hradecký Mountfield a zapsalo vítězství 3:1. Skóre otevřel v první části Ladislav Zikmund, který ve třetí třetině z přesilovky navýšil. Posléze ještě upravil skóre kapitán Jakub Strnad. Gólman Denis Godla dlouho sahal po druhé nule v sezoně, nakonec ale tři minuty před koncem inkasoval.

Foto: Jiří Hokův – Studio Fabrika

Kladno pokřtilo vánoční dresy hodně stylově. Hned ve čtvrté minutě hry totiž nabruslil do pásma Ladislav Zikmund, který zamířil přesně na bližší tyč – 1:0. Hosté tedy pochopitelně museli vrhnout daleko víc sil do útoku a zanedlouho mohli srovnat. Denis Godla po jednom ze zákroků zůstal ležet před brankovištěm, hostující útočník však nedokázal dorazit do odkryté klece. Hra se ale posléze hodně uklidnila a další větší šance k vidění nebyly.

A v obdobném duchu se pokračovalo i v prostředním dějství. Vítězslav Bílek nebezpečně pálil z obdobné pozice jako v první části Zikmund, jenže Marek Mazanec tentokrát zasáhl jistě. Jinak zprvu kontrolovali puk více hosté, kteří se ale ne a ne dostat do větších možností. Radek Smoleňák opět odváděl skvělou práci před brankovištěm, Denis Godla si však vždy dokázal najít výhled a střely od modré jistě zastavoval. Ke konci třetiny pak opět začalo přebírat iniciativu Kladno. Ladislav Zikmund pokračoval v aktivní hře a dvakrát nebezpečně zakončoval z bezprostřední blízkosti. Mazanec si na něj však už dával dobrý pozor.

Na začátku třetí části byli hosté nedisciplinování a poprvé se vylučovalo. A Rytíři dokázali Klimovo vyloučení potrestat! Ladislav Zikmund byl skvěle postavený před brankovištěm a O‘Donnellovu střelu pohotově dorazil do sítě – 2:0. Druhou výhodu Kladeňáci nevyužili, to je ale dlouho mrzet nemuselo! Tomáš Redlich před brankou nezazmatkoval, Keharovu střelu přistrčil Jakubu Strnadovi a kladenský kapitán spolehlivě uklidil puk za Mazancova záda – 3:0. Vstřelené branky se však nakonec dočkali i hosté. Od Radka Smoleňáka se kotouč před brankovištěm odrazil až za Godlova záda – 3:1. 

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Zajíc, Zelingr – Bílek, Stach, O’Donnell – Hovorka, Machač, Zikmund – Redlich, Vampola, Strnad – Hajný, Kaut, Melka – Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
Mountfield HK: Mazanec – Linhart, Zámorský, Šalda, F. Pavlík, Rosandič, Cibulskis – Pilař, Chalupa, Cingel – Smoleňák, Červený, Klima – Jergl, Miškář, Koukal – Paulovič, Dragoun, Kubík – Rákos. Trenéři: Martinec, Růžička, Krátoška, Svoboda.
Branky a nahrávky: 4. Zikmund (Hovorka, Lakos), 44. Zikmund (Bílek, O‘Donnell), 53. Strnad (Redlich, Kehar) – 57. Smoleňák (Cingel). Třetiny: 1:0, 0:0, 2:1. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Jeřábek, Šindel – Pešek, Malý. Diváci: 4 166. Nejlepší hráči utkání: Ladislav Zikmund – Tomáš Linhart.

Autor: Filip Ardon – Rtíři Kladno