Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Neznámý zloděj vykradl neobydlenou novostavbu ve Pcherách

Čtvrtek, 19. prosince 2019 08:10

Do neobydlené novostavby dvojdomku ve Pcherách se v noci z pondělka na úterý vloupal zloděj. Ukradl elektrické kotle a aku vrtačku. Způsobil tak škodu za téměř padesát tisíc korun. Teď po něm pátrá policie.

Neznámý zloděj vykradl neobydlenou novostavbu ve Pcherách (Ilustrační foto: KL)

Ke vloupání do novostavby v ulici K Horce ve Pcherách došlo v čase od 20:30 hodin 16. prosince do 7:15 hodin 17. prosince. Lupič vypáčil okna a z domu si nepozorovaně odnesl elektrické kotle a taky aku vrtačku. Škoda na ukradených věcech byla vyčíslena na 34 tisíc korun. Poškozením pak pachatel způsobil škodu ve výši dalších 15 tisícovek.

Policisté nyní případ prošetřují jako přečin krádeže a přečin poškození cizí věci a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

„Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedené nemovitosti v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno – venkov, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 561. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ vzkazuje do redakce Listů policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (kh)