Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Kdy se do Poldovky vrátí výroba? Po téměř roce od dražby se stále nic neděje

Čtvrtek, 19. prosince 2019 07:00

Od únorové dražby, v níž kladenské hutě Poldi získala za vyvolávací cenu 140 milionů korun firma Opimo Trade, uběhlo už 11 měsíců, a výroba nadále stojí. Termín obnovení provozu není znám, nicméně podle jednatele společnosti výhledově v plánu je.

Kdy se do Poldovky vrátí výroba? Po téměř roce od dražby se stále nic neděje (Foto: Kamol Záhradník)

Hutě Poldi se po jejich krachu v prosinci 2017 podařilo v únoru letošního roku vydražit až na pátý pokus. Jednatel společnosti Opimo Trade, která Poldi získala, tehdy uvedl, že do ní, v závislosti na stavu firmy a situaci na trhu, hodlá navrátit výrobu. Tak se ale dosud nestalo a provoz nadále stojí – už přes dva roky.

Ještě před třemi roky pracovalo v Poldi přes 200 lidí. Podle šéfa odborů Jozefa Kónyi si většina z nich zakrátko našla novou práci. Bývalí zaměstnanci ale dle jeho slov nedostali dlužné výplaty z období před vyhlášením konkurzu a dražbou. Insolvenčnímu správci se zcela nepodařilo pokrýt ani pohledávky věřitelů, které dosahovaly několika set milionů korun.

Obnovení výroby, zdá se, není na pořadu dne. Dříve zde fungovaly provozy ocelárny, kovárny, dokončující výroby a tepelného zpracování.

Autor: (jk)


</p