Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Kladenští baseballisté se dočkají nového zázemí

Středa, 18. prosince 2019 07:00

Kladenský baseballový klub Miners Kladno se může těšit na nové zázemí, které vyroste u hřiště za rozdělovským supermarketem Billa jako modulární stavba. Stará budova již byla zbourána, v lednu bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele modulů. „Pro nás je to strašně moc. Konečně budeme mít domovský stánek našeho oddílu,“ pochvaluje si prezident klubu Petr Baroch.

Kladenští baseballisté se dočkají nového zázemí (Foto: Anna Gamanová)

„Nové zázemí pro baseballisty Miners Kladno vznikne jako modulární stavba. Výhodou modulů je krom rychlosti stavby také možnost rozšíření. V nové budově budou troje šatny, sociální zařízení a menší klubovna,“ uvedl radní pro rozvoj Lukáš Hanes. Baseballisty tak čeká řádné vylepšení. Dosud totiž museli fungovat v daleko skromnějších podmínkách. „Byli jsme hrozně rádi, že máme hřiště, byť je to hřiště fotbalové, na které dostáváme každý rok výjimku. Zázemí ale bylo nepřijatelné. Pro pět kategorií jsme měli jednu šatnu a jeden záchod,“ popsal Baroch, který je Sportovním areálů města Kladna vděčný za možnost renovace. „Díky tomu, že to Městu Kladnu nebylo lhostejné, se stará budova zbourala a teď začne výstavba. Pomůže nám to strašně moc.“

Výběrové řízení na dodavatele modulů by mělo být vypsáno v průběhu ledna. „Pokud vše půjde dobře, budou mít baseballisté nové zázemí připravené na letní sezonu,“ prozradil radní pro sport Jiří Chvojka. Stejné přání pak má pochopitelně i Baroch: „Nejraději bychom nové zázemí využívali od začátku sezony, tedy od 1. dubna.“

Do budoucna město plánuje vedle baseballového hřiště ještě výstavbu hřiště pro softball.

Přestože mnoho lidí by mohlo namítat, že baseball v České republice a konkrétně v Kladně nemá žádnou tradici, opak je pravdou. Klub Miners Kladno funguje již od roku 1990 a na příští rok chystá oslavy 30. výročí vzniku, k nimž by měl dostat zbrusu nové zázemí pro svoje týmy.

Družstvo původně vzniklo pod názvem Laso Kladno a aktuálně se může chlubit základnou čítající 178 členů, z nichž okolo 130 hráčů spadá do kategorie do 18 let.

Autor: (fa)