Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Mayrovku čeká proměna, v budoucnu přivítá více kulturních akcí

Středa, 18. prosince 2019 07:20

Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích projde rozsáhlou proměnou za desítky milionů korun. Středočeský kraj tu chce pořádat více kulturních akcí, včetně různých festivalů. Vznikající projekt by mohl inspiraci čerpat například v Dolních Vítkovicích.

Mayrovku čeká proměna, v budoucnu přivítá více kulturních akcí (Foto: Jitka Krňanská – KL)

Středočeský kraj v současné době chystá projektovou dokumentaci na proměnu Hornického skanzenu Mayrau. Potvrdila to hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Datum zahájení oprav bude známo po dokončení projektů. Kraj v současnosti prověřuje i možnosti získání dotací, včetně evropských. Předpokládané náklady ale půjdou do desítek milionů korun.

Prostor ve Vinařicích by podle hejtmanky mohl čerpat inspiraci z areálu v Dolních Vítkovicích, které jsou nezaměnitelnou industriální památkou Ostravy a celého Moravskoslezského kraje.

Správcem skanzenu Mayrau je Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Zdejší expozice je věnována historii těžby černého uhlí na Kladensku. Letos se zde konaly poprvé i Středočeské pivní slavnosti. Výhledově by podobné akce v areálu měly být přítomny častěji.

Autor: (jk)