Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Rytíři sebrali Třinci první bod v sezoně, úřadujícímu šampionovi podlehli na nájezdy

Středa, 18. prosince 2019 19:50

První výsledkově vyrovnaný zápas proti Třinci odehráli Rytíři v předvánočním čase. Kladno na území soupeře sice ztrácelo, zásluhou Bradyho Austina ale odpovědělo a ve třetí části aktivní hrou sahalo po vedení i možném vítězství. Rozhodnout ale nakonec musely až samostatné nájezdy, v nichž byli šťastnější domácí. Kladeňáci tak zapsali bod za porážku 1:2 po nájezdech.

Rytíři sebrali Třinci první bod v sezoně, úřadujícímu šampionovi podlehli na nájezdy (Foto: hcocelari.cz)

Utkání se v úvodních minutách hrálo v opatrném tempu. Kladno nezačalo vůbec špatně a bylo o něco aktivnější než soupeř. Obraz hry se tak začal měnit až s přesilovými hrami. Oceláři nepotvrdili pozici nejnebezpečnějšího týmu v této herní situaci a hosté zvládali držet puk daleko od své branky. To Rytíři hned vzápětí pořádně zahrozili proti oslabenému soupeři a největší šanci měl Marek Hovorka. V souboji debutujících byl však úspěšnější domácí brankář Jakub Štěpánek. Skóre se tak nakonec měnilo po tlaku domácích. Matěj Stránský vybruslil od mantinelu na střed a přesnou střelou překonal Denise Godlu – 1:0. Tím se Třinečtí dostali do potřebné pohody a rázem měli navrch. Do konce třetiny však svoje vedení nedokázali navýšit.

Druhá část odstartovala obrovským náporem domácích, Oceláři ale ani z velikých šancí navýšení nevytěžili. Z nenápadné akce tak přišlo na druhé straně srovnání! Jakub Strnad zavezl puk do pásma, vrátil ho za sebe Bradymu Austinovi a ten nic nevymýšlel a přesnou střelou rozvlnil síť – 1:1. Domácí mohli posléze opět odskočit v přesilovce, bezzubí ale ve zbytku třetiny nebyli ani Kladeňáci. Prostřední část každopádně už další branku nepřinesla, a tak se šlo podruhé do kabin za nerozhodného stavu.

Třetí perioda už se ale odehrávala pod kladenskou režií. Rytíři měli veliký tlak a ze své aktivity vytěžili dvě přesilové hry. Zejména při té první byli nebezpeční, třineckého gólmana ovšem nepřekonali. Obrovskou šanci měl při vyrovnaném počtu hráčů na ledě Ondřej Bláha, který se dostal k dorážce Austinovy střely, jeho pokus směřující do odkryté brány ale srazil vracející se bránící hráč hokejkou mimo. V závěru pak získali početní výhodu také Oceláři, ani ti však úspěšní nebyli.

Došlo tak na prodloužení, ve kterém se obraz hry příliš nezměnil. Kladno diktovalo tempo, zahrálo si i přesilovku, jenže opět se prosadit nedokázalo. Muselo se tak rozhodnout až v samostatných nájezdech, ve kterých se dařilo hlavně střelcům. Oceláři měli výhodu, mezi Štěpánkovy betony se ale přesně trefil jak Brendan O’Donnell, tak Marek Hovorka, který srovnal stav. Zbylí střelci Kladna už ale neuspěli a Ondřej Kovařčík přesnou střelou rozhodl – 2:1.

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zelingr, Zajíc – Bílek, Machač, Hovorka – Hajný, Kaut, O’Donnell – Redlich, Melka, Strnad – O. Bláha, Zikmund, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Oceláři Třinec: Štěpánek – Gernát, Roth, Musil, Doudera, Zahradníček, Kundrátek, Haman – Stránský, Marcinko, Szturc – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Novotný, Martynek – Dravecký, Polanský, Hrňa. Trenéři: Varaďa, Zadina, Raszka.
Branky a nahrávky: 14. Stránský (Marcinko), rozh. náj O. Kovařčík – 23. Austin (Strnad, Redlich). Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 – 0:0. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Lacina, Svoboda – Gebauer, Lederer. Diváci: 4 609. Nejlepší hráči utkání: Matěj Stránský – Brady Austin.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno