Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Úterý, 17. prosince 2019 07:00

Kladenské listy přinášejí tradiční týdenní přehled kulturních akcí po celých středních Čechách. Také tento týden pokračují různé adventní programy. Zajděte si například na vánoční trhy do Mělníka nebo si užijte vánoční vytrubování v podání dechové kapely.

Foto: KL

Akce v týdnu od 16. do 22. prosince

Mělnické vánoční trhy (Mělník, 19. – 22. prosince)

Užijte si tu pravou předvánoční atmosféru s hudbou, divadlem a dalším kulturním programem, nebudou chybět koledy, betlém ani originální zvonohra či světelná show. Prodejci ve vánočně vyzdobených stáncích vám nabídnou řemeslné výrobky, tradiční i originální vánoční dárky, horké víno i medovinu a další dobroty. Více se dozvíte ZDE.

Vánoční vytrubování (Zruč nad Sázavou, 20. prosince)

Nedovedete si představit advent bez Vánočního vytrubování? Přijďte 20. prosince v 18 hodin před Spolkový dům, kde již tradičně vystoupí dechová kapela Zručská desítka. Více se dozvíte ZDE.

Vánoční koncert „hej mistře“ (zámek Dobříš, 21. prosince)

Tři dny před Štědrým dnem vás na dobříšském zámku čeká Mše svatá Jakuba Jana Ryby. První koncert začíná v 17 hodin, druhý v 19:30. Účinkují Příbramská filharmonie a Vepřekův smíšený sbor. Více se dozvíte ZDE.

Kozlí nadílka (Velké Popovice, 21. prosince)

Přijďte si poslední sobotu před Vánocemi mezi 10. až 16. hodinou do velkopopovického pivovaru pro čerstvé pivo na váš vánoční stůl. V Kozlově obchůdku na vás dýchne vánoční atmosféra a navíc zde budete moci pořídit poslední drobnosti, které potěší vás i vaše nejbližší. A domů si ve svátečních patentních litrových lahvích budete moci odnést pivo nejen ke štědrovečerní hostině. Více se dozvíte ZDE.

Zlatá adventní neděle (Kouřim, 22. prosince)

V Muzeu lidových staveb v Kouřimi vás o čtvrté adventní neděli čeká bohatý kulturní program. Těšit se můžete například na vyprávění o lidových obyčejích v době adventu a Vánoc, pečení škvarkového cukroví a vaření muziky nebo výrobu různých vánočních dekorací. Více se dozvíte ZDE.

Autor: (kh)