Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Řádění vandalů utnul příjezd strážníků, jednoho výtečníka se povedlo zadržet

Úterý, 17. prosince 2019 07:40

Pořádný svinčík za sebou zanechala skupinka tří mladých vandalů, kteří v sobotu večer v kročehlavském sídlišti převraceli odpadkové koše a ničili mobiliář, dokud je nevyrušila hlídka městské policie. Dva výtečníci utekli, jednoho se povedlo zadržet.

Řádění vandalů utnul příjezd strážníků, jednoho výtečníka se povedlo zadržet (Foto: MP Kladno)

Oznámení o spoušti, kterou za sebou nechávala skupina tří mladíků, pohybující se v blízkém okolí kladenského Kauflandu, přijal operátor tísňové linky v sobotu večer. Na jeho pokyn začal situaci v sídlišti monitorovat operátor kamerového systému, který pachatele našel, poskytl jejich popis, vyrozuměl policii a poslal strážníky do ulice U Hvězdy, kde se vandalové zrovna pohybovali.

„Když mladíci zjistili, že přijíždí hlídka strážníků a policie, dali se na útěk. Strážníci jednoho z vandalů chytili, ostatním se podařilo utéct. Mladíka si převzali k dalšímu šetření policisté. Po řádění vandalů totiž zůstala spoušť. Vytrhané odpadkové koše, stržená reklamní tabule, poškozené lavičky, vyvrácené držáky na papírové sáčky na psí exkrementy a převržené a vysypané kontejnery na tříděný odpad,“ uvedla mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

Řádění vandalů utnul příjezd strážníků, jednoho výtečníka se povedlo zadržet (Foto: MP Kladno)

Autor: (jk)