Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Příčinou tragédie na dálnici nedaleko Kladna byla jízda v protisměru

Pondělí, 16. prosince 2019 10:47

V neděli 15. prosince patnáct minut po jednadvacáté hodině přijal operátor tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o vážné dopravní nehodě nákladního a osobního vozidla na 12. kilometru dálnice D7 ve směru z Prahy do Slaného. 

Foto: HZS Středočeského kraje

Operační důstojník k události vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice Kladno s cisternovou automobilovou stříkačkou, rychlým zásahovým vozidlem a vyprošťovacím automobilem.

Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že jde o čelní střet dodávky a osobního vozidla, které jelo po dálnici v protisměru. Hned z prvotního průzkumu bylo zřejmé, že řidič osobního auta utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl. Druhý řidič byl vážně zraněn a bylo nutné jej z vozidla vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení.

K nehodě byl také vyslán vrtulník Letecké záchranné služby Policie ČR, který zraněného řidiče dodávky transportoval do jedné z pražských nemocnic. Kvůli přistání vrtulníku byl na nezbytně nutnou dobu zastaven provoz i ve směru do Prahy.

Hasiči dále provedli zajištění místa nehody, protipožární opatření a nasvícení události z důvodu vyšetřování kriminální policii. Po příjezdu odtahové služby pomohli s naložením vozidel. Provoz ve směru do Slaného obnovila policie krátce po půlnoci.


Autor: Petr Svoboda