Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Orli zvládli nabitý víkend na sto procent! Zapsali dvě výhry a šest bodů

Pondělí, 16. prosince 2019 07:10

V rámci náročného programu odehráli kladenští volejbalisté o víkendu dva zápasy ve dvou dnech. A v obou si vedli náramně! Zaznamenali dvě vítězství 3:1 a s 21 body se dotáhli na čtvrtý celek Prahy!

Ilustrační foto: KL

Kladno má nyní skutečně našlapaný program. V týdnu se jeho volejbalisti představili na evropském poli v Rumunsku, v příštím týdnu budou hrát odvetu a mezitím ještě stihli o víkendu sehrát dvě kola naší extraligy. Veliké vytížení jim však očividně nevadí! Všechny tři dosud odehrané zápasy zvládli a do extraligové tabulky zapsali šest bodů!

V sobotu od 18 hodin to odneslo Ústí nad Labem, které schytalo od Orlů porážku na domácí půdě. Kladnu se navíc vrátila absentující opora v podobě Stefana Okosanoviče. Ten ale na severu Čech ještě mnoho neodehrál, naskočil jen do prvních dvou setů. V prvním z nich hosté prohráli 25:21, následně se ale zvedli a bez ztráty další sady ubojovali vítězství. V závěru druhé sady připravili soupeře o mečbol a nakonec srovnali po hře 27:29! Od té doby už Kladeňáci dominovali. Třetí sadu urvali v poměru 17:25 a čtvrtou 19:25.

To, že mají zápas v nohách, ale bylo na Orlech znát v úvodu druhého duelu. Bodejť by ne, vždyť proti Beskydům nastoupili po pouhých 21 hodinách od začátku sobotního zápasu. Kladno v prvním setu několikrát ztrácelo už o 6 bodů, v závěru ale zabralo a mohlo se radovat z výhry 25:21! Ve druhé sadě už domácí kontrolovali hru a nakonec o 6 bodů vyhráli! Konkrétně 25:19.

To třetí hra připomínala opět tu první. Beskydy navázaly na dobrou hru z úvodu utkání, jenže tentokrát svoje vedení uhájili. Třetí set tak skončil 19:25. Kdo by však čekal, že domácí ještě připustí drama, ten by byl na omylu! Kladno podalo opět velmi dobrý výkon a zápas ve čtvrté sadě ukončilo 25:18! Svoji důležitost pro tým opět potvrdil Okosanovič, který posbíral stejně jako Hýský 15 bodů. Výborně si vedl se 14 body i Zajíček.

Orli tak zapsali za víkend šest bodů a v tabulce se s 21 body dotáhli na čtvrtou Prahu! Stejně bodů pak má i třetí Liberec. Navázat na kvalitní výkony budou moci Kladeňáci hned ve středu, kdy od 19 hodin vyzvou k odvetě rumunskou Craiovu. V extralize pak bude Kladno pokračovat v sobotu od 18 hodin na palubovce pražského celku, kde půjde o velmi cenné a důležité body!

SK Volejbal Ústí nad Labem – Kladno volejbal cz 1:3

Sety: 25:21, 27:29, 17:25, 19:25.

Kladno volejbal cz – Black Volley Beskydy 3:1

Sety: 25:21, 25:19, 19:25, 25:18.

Autor: (fa)