Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Odplata i s úroky. Kanonýři převálcovali Budějovice 15:4

Sobota, 14. prosince 2019 09:00

Byla to odplata se vším všudy. Českobudějovičtí Štíři byli prvním klubem, který dokázal Kanonýry v této sezoně porazit, a tak si od nich teď vysloužil pomstu i s vysokými úroky. Kladenský celek v pátečním duelu zvítězil suverénně 15:4 a ve výtečné atmosféře, o kterou se postaral především švédský fanklub Joela Ahlina, natáhl vítěznou sérii už na sedm utkání v řadě. Pěti body se blýskli obránce David Sachr (2+3) a uzdravený útočník Ondřej Riebauer (1+4).

Ilustrační foto: KL

„Chtěli jsme soupeře unavit, což se povedlo. Impulsem bylo stažení hry na deset až třináct hráčů, po kterém jsme se dostali do pohybu a měli velkou převahu. Budějovicím došly síly, což vygradovalo ve třetí třetině, kdy jsme hru ovládli. Tam jsem byl spokojený, jak jsme řešili situace na útočné polovině a za to jsem kluky pochválil. Že jsme našli klid ve finální části,“ řekl kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

Kanonýři začali zápas výtečně, už ve třetí minutě vedli 2:0, dokonce měli přesilovku, kterou však odehráli mizerně. Navíc přišlo uspokojení, ztráta koncentrace, a tak Štíři rázem stav otočili. „Za stavu 2:0 aktivita opadla a začala pasivní část našeho výkonu. S tou pasáží rozhodně nejsem spokojený, protože se učíme kontrolovat hru po celou dobu utkání. A s ohledem na to, jaké v lize máme ambice, se podle toho musíme i herně chovat. Bohužel když máme dojem, že nám to jde, selhává nám koncentrace. To je ta největší kaňka zápasu,“ kritizoval Pazdera.

Krize naštěstí neměla dlouhého trvání. Ještě do konce první části znovu domácí strhli vedení na svou stranu a to už nepustili. Klid definitivně nastal zkraje druhé třetiny, do které Kanonýři vstoupili koncentrovaně, aktivně a v rozmezí tří a půl minuty odskočili na 7:3. Štíři sice deset vteřin po začátku třetí části snížili, ale Kladno na to reagovalo dvěma góly v téže minutě! Aby pak náskok postupně navyšovalo až na 15:4. Po Petrovicích si tak patnáctigólový příděl odvážejí z haly BIOS i České Budějovice.

Další ligový zápas hrají Kanonýři už v neděli, kdy je čeká utkání v dalekých Petrovicích.

Branky a asistence: 2. Sachr (Pfaur), 3. Novák (Teslík), 17. Ahlin (Riebauer), 19. Andersson (Stůj), 23. Sachr (Andersson), 26. Pfaur (Riebauer), 26. Stůj (Sachr), 41. Andersson (Sachr), 41. Skuhrovec (Svačinka), 50. Ullmann (Pfaur), 50. Louvar (Stůj), 51. Riebauer (Pixa), 53. Pixa (Riebauer), 57. Pfaur (Riebauer), 60. Louvar (Sachr) – 9. Matějček (Řezník), 16. Měřička, 16. Holý (Vlček), 41. Králík (Hejplík). Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Zásahy brankářů: Lupoměch 20 – Kulhan 6, Ernst 15. Třetiny: 4:3, 3:0, 8:1. Diváků: 289.

Autor: Robert Sára