Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

FOTO: V Kladenském zámku je výstava Medové Vánoce

Čtvrtek, 12. prosince 2019 07:20

V rámci doprovodného programu Tradičních Vánoc na Kladně se od středy koná v nově zrekonstruovaných prostorách Kladenského zámku výstava Medové Vánoce. K vidění bude jen do této neděle.

V Kladenském zámku je výstava Medové Vánoce (Foto: KL)

Český svaz včelařů společně s naučným střediskem Čabárna a za podpory města Kladna pořádají v Kladenském zámku výstavu Medové Vánoce. Na té je možné vidět expozice včelařství s odborným výkladem. K zakoupení je domácí med a výrobky z vosku. Pro děti je připravena soutěž o výtvarně ztvárněnou včelku, výroba svíček a zdobení medových perníčků.

„Výstavu pořádáme už popatnácté, ale letos poprvé v zámku a za to vděčíme městu. Lidé nám sem chodí hlavně pro domácí med nebo marmelády. Když sem přijdete v neděli, budeme asi už z velké části vyprodaní,“ řekli na místě redaktorům Listů organizátoři výstavy.

„Vzala jsem své žáky v rámci mimoškolního vzdělávání na výstavu a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí. Například jak včely dlouho žijí, jak se rozlišují druhy medu nebo co včelař potřebuje k jeho výrobě. Děti byly nadšené a dokonce si odnesly vyrobenou svíčku z vosku,“ řekla třídní učitelka Jitka Pokorná.

Každé odpoledne od 15.30 hodin prostor pro diskuzi:

Čtvrtek                Apiterapie (G. Hiklová – Čapis)

Pátek                   Včelí produkty (J. Linhart ZO Kladno)

Sobota od 9.30. do 12.30 Přednáška Václava Švamberka na téma Apimondia 2019, následuje vyhlášení výsledků soutěží a předání cen.


Autor: (mv)