Central soutěž Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • Se Zahradou pro Zahradu
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Oprava Unhošťské ulice se odkládá, Kladno se zaměří na jiné dopravní stavby

Čtvrtek, 12. prosince 2019 07:10

Ředitelství silnic a dálnic odložilo opravu Unhošťské ulice v Kladně, kterou původně plánovalo na příští rok. Město tak vyčleněné prostředky, které by jinak muselo investovat do souvisejících oprav chodníků a veřejného osvětlení, v příštím roce využije na jiné dopravní stavby.

Foto: KL

Informaci o odkladu rekonstrukce vozovky v Unhošťské ulici obdrželo město Kladno od Ředitelství silnic a dálnic ve čtvrtek 5. prosince.

„Pro dopravu na Kladně je to zásadní informace. Odpadnou komplikace s objízdnými trasami při plánované opravě podjezdu u 7. a 8. základní školy ve Vodárenské. V létě proběhne oprava jižní stěny a horní zídky u podjezdu. Vzhledem k tomu, že je vždy potřeba uzavřít jeden jízdní pruh a doprava bude řízena kyvadlově, snažíme se opravu směrovat do období letních prázdnin tak, aby co nejméně komplikovala dopravu. Severní strana spolu s lávkou ke škole bude rekonstruována v roce 2021,“ uvedl radní pro rozvoj Lukáš Hanes.

V návaznosti na plánovanou rekonstrukci vozovky v Unhošťské, která nepatří k těm nejhorším ve městě, by Kladno muselo zajistit opravy chodníků a veřejného osvětlení tak, jako tomu bylo letos v případě dosud opravených úseků průtahu městem.

„Díky odkladu opravy se uvolní prostředky, které může Kladno využít na jiné stavby. Jednou z takových bude narovnání vozovky v ulici Milady Horákové od Kovárny směrem k hlavnímu nádraží. Zmizí tak nesmyslná pravoúhlá zatáčka u garáží. U Kovárny zároveň s tím vznikne nový kruhový objezd,“ dodal Hanes. 

Co do počtu uzavírek má za sebou Kladno snad rekordní rok. Ředitelství silnic a dálnic, potažmo Středočeský kraj v roce 2019 ve městě opravily celkem sedm úseků komunikací, na což město navázalo investicí 150 milionů korun do oprav chodníků, osvětlení nebo parkovacích míst. Stavební práce si sice vyžádaly řadu uzavírek, které se navíc v kritických chvílích vzájemně překrývaly a prakticky zneprůjezdnily město, jenže i s ohledem na blížící se konec programového období, v němž bylo možné získat na stavby dotace z Evropské unie, město prakticky nemělo na výběr. Příští rok by měl být z hlediska uzavírek o poznání klidnější.

Autor: (jk)