Orli uspěli i na evropském poli!

Středa, 11. prosince 2019 06:40

Volejbalisté Kladna zvládají náročný program zatím skvěle! Rumunskou Craiovu porazili v rámci evropského Challenge Cupu v pěti setech a do odvety, která se uskuteční příští středu, půjdou ve výhodnější pozici.

Ilustrační foto: KL

Celkem čtyři zápasy během devíti dní. Tak vypadá náročný program, kterým si aktuálně procházejí kladenští volejbalisté. V sobotu porazili doma Zlín i přes absenci klíčových hráčů 3:1 a už v úterý se museli hlásit na půdě rumunského celku SCM Craiova. Právě tam započali svůj boj o postup do osmifinále evropského Challenge Cupu vítězstvím 3:2 na sety!

Do výhodnější pozice šli přitom hned dvakrát domácí, kteří zvládli první a třetí set vcelku s přehledem. Kladno ale bojovností pokaždé odpovědělo, za což bylo odměněno velmi slibným výsledkem do odvety.

V úvodní sadě to přitom vypadalo, že domácí Craiova má vše pod kontrolou. Celý set vedla, místy až o pět bodů a stejným rozdílem nakonec zvítězila. Na tabuli v tu chvíli svítil stav 25:20. To druhá sada byla o poznání vyrovnanější. Kladeňáci drželi až do poloviny setu nejtěsnější možné vedení, pak se ale urval soupeř. Orli ovšem srovnali na stav 23:23 a získali mečbol. Ten první sice ještě využít nedokázali, nakonec ale výsledkem 25:27 srovnali.

Pokud jsme říkali, že první set měl jasný průběh, v případě toho třetího už skutečně nebylo co řešit. Craiova dominovala a zapsala zdrcující vítězství 25:14. Kdo by si však myslel, že to hosty položí, ten by byl na omylu. V extrémně vyrovnané třetí sadě zapnulo Kladno přesně v potřebnou chvíli a třemi body v řadě vybojovalo výhru 22:25 a prodloužení zápasu! Zkrácenou hru si pak už Orli pohlídali velmi zkušeně, téměř celou dobu vedli a po výsledku 15:11 mohli slavit.

Uvidíme, jak na tom ale budou Kladeňáci v náročném programu se silami. O víkendu je totiž čeká extraligový dvojboj, když se nejprve v sobotu představí v Ústí nad Labem a v neděli doma přivítají Beskydy. Příští středu od 18 hodin pak bude Kladno svědkem odvety proti rumunské Craiově. Do té každopádně domácí půjdou z velmi dobré výchozí pozice.

SCM Craiova – Kladno volejbal cz 2:3

Sety: 25:20, 25:27, 25:14, 22:25, 11:15.

Kladno volejbal cz: Zajíček (12), Sobotka (11), Kuboš (4), Vemič (15), Hýský (17), Fortuník (3), libero Moník. Střídali Wallisch (9), van Haarlem (5), Mikulenka (0), Vostárek (0).