Central soutěž Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • Se Zahradou pro Zahradu
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Škola v Unhošti má nový sociální automobil, přispělo na něj více než dvacet firem z regionu

Středa, 11. prosince 2019 07:30

Soukromá mateřská, základní a střední škola Slunce obdržela nový sociální automobil zdarma. Slavnostní předání vozidla proběhlo ve středu 4. prosince za účasti zástupců unhošťské školy a poděbradské reklamní agentury, která tento projekt zaštiťuje. Zcela novou Dacii Dokker vzdělávací instituce využije především k přepravě dětí a k zajištění běžného chodu zařízení.

Škola v Unhošti má nový sociální automobil, přispělo na něj více než dvacet firem z regionu (Foto: Šárka Nosková)

Soukromá škola Slunce, která je určena dětem se speciálními potřebami, obdržela nový vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu předala poděbradská reklamní agentura v České republice na stovky vozidel. Škola Slunce získala v celkovém pořadí již 813. automobil. Ve většině zařízení pečujících o děti je vozový park ve velmi špatném technickém stavu. Tato zařízení pak mohou získat nové auto jen velmi obtížně, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a pomoci těm, kteří v životě nemají stejnou startovní čáru jako my,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti, která projekt zaštiťuje.

Na financování vozidla se podílelo asi 22 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

O projektu Sociální automobil

Za spoluúčasti firem a společností se poděbradská reklamní agentura snaží o vytvoření, zdokonalení a obnovení vozového parku v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí. Projekt stojí na systému takzvané „reklamy na kolech“ a spočívá v tom, že jednou v roce přejde obchodní zástupce na tento projekt a po dobu tří měsíců získává firmy, které jsou ochotné přispět na dobrou věc a chtějí se podílet na přípravě automobilu, jenž poputuje do některého ze sociálních zařízení. Daná organizace tak získá nejen dobrý pocit za svou dobročinnost, ale i reklamu na vozidle, které je na silnicích všem na očích.

Od roku 1997, kdy byla zahájena realizace tohoto projektu, se za pomoci firem a společností po celém území České republiky podařilo předat již přes 800 sociálních automobilů. Vzhledem k zahraničním zkušenostem byl doposud tento projekt postaven na vozech Renault Master, Renault Kangoo a Dacia Dokker.

Hlavní činností agentury je tvorba informačních plakátů, map, mapových průvodců a knižních publikací. Nejprestižnějším projektem společnosti je projekt „Sociální automobil“, který se snaží o vytvoření a obnovení vozového parku v zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci hendikepovaných lidí.

Autor: Tereza Pavézková