Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Další etapa integrace hromadné dopravy změní jízdní řády na mimoměstských linkách

Středa, 11. prosince 2019 08:00

V souvislosti s další etapou integrace veřejné dopravy dojde v neděli 15. prosince ke změnám autobusových linek v západní části Kladenska a části Rakovnicka. Linky budou nově číslovány, na některých dojde ke změně trasování a jízdního řádu.

Foto: KL

„V oblasti zajišťované ČSAD MHD Kladno se změny týkají zejména relací mezi Kladnem, Novým Strašecím a Rakovníkem, mezi Kladnem a Berounem, oblasti Bratronic, Zbečna a Křivoklátu a všech linek směřujících do Prahy od Rakovníka, Nového Strašecí, Stochova a Unhoště. Linky jsou nově číslovány, dojde ke změnám tras a většina spojů pojede v jiných časových polohách,“ uvedl ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa.

Linky budou nově zařazeny do systému Pražské integrované dopravy, což znamená i změnu tarifu. Kladenskou dopravní kartu bude i nadále možné využívat jako elektronickou peněženku, předplatní jízdné pro regionální linky Středočeské integrované dopravy bude v poměrné části cestujícím vyplaceno v informačních kancelářích dopravce v Kladně.

Od neděle 15. prosince se navíc mění také podmínky přepravy v autobusech městské dopravy v Kladně. V době od 20 do 24 hodin je znovuzaveden nástup pouze předními dveřmi s povinností předložit řidiči ke kontrole platný jízdní doklad.

„Výjimku mají pouze cestující na vozíku pro invalidy a cestující přepravující dětský kočárek s dítětem. Další změnou je zavedení bezplatné přepravy pro doprovod dítěte ve věku do tří let, podmínkou je mít u sebe předepsaný průkaz prokazující věk dítěte. Současně se ruší bezplatná přeprava dětského kočárku s dítětem ve věku přes tři roky,“ dodal Landa.

Podrobné informace k integraci stávajících spojů Středočeské integrované dopravy do systému Pražské integrované dopravy najdete ZDE:.

Autor: (jk)