Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Opilec se v Hostouni vloupal do cizího domu. Napadl majitelku i jejího souseda

Středa, 11. prosince 2019 07:40

Pořádné pozdvižení způsobil v sobotu 7. prosince večer v Hostouni opilý muž, který se vloupal do novostavby, kde napadl majitelku, prošmejdil garáž a cestou pryč zaútočil také na souseda, načež přelezl plot a utekl. Policisté ho později našli spícího opodál.  

Ilustrační foto: KL

Opilý muž se v sobotu večer v Hostouni potloukal ulicí U Přehrady, kde si vyhlédl jeden z rodinných domů. Nejdřív klepal na okna a potom francouzskými dveřmi do obývacího pokoje prohodil kámen a květník. Když vstoupil dovnitř, stanul tváří v tvář majitelce domu, kterou udeřil vysavačem a pokračoval do garáže. Když z pozemku odcházel, zaútočil na souseda, kterého několikrát udeřil pěstí do hlavy a poté, co přelezl plot na sousední zahradu, utekl z místa pryč. Přivolaná policejní hlídka se po zjištění prvotních informací vydala pátrat do přilehlého okolí a muže zakrátko našla spícího poblíž volně přístupného pozemku.

„Policisté muže ztotožnili jako jednatřicetiletého cizího státního příslušníka. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přítomnost alkoholu, naměřená hodnota byla necelé dvě promile alkoholu v dechu. Policisté muže eskortovali do cely a případ prošetřují jako podezření z trestných činů porušování domovní svobody a poškození cizí věci,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)