Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Úterý, 10. prosince 2019 07:00

Kladenské listy přinášejí tradiční týdenní přehled kulturních akcí po celých středních Čechách. Pokračují různé adventní programy. Zúčastnit se můžete například tajemné procházky po královském městě Slaném nebo si budete moci vychutnat tradiční vánoční mši Jana Jakuba Ryby, která se uskuteční například na státním hradě Karlštejně.

Foto: KL

Akce v týdnu od 9. do 15. prosince

Štědrovečerní šichta v prokopské štole (Příbram, 9. – 20. prosince)

V areálu dolu Anna Hornického muzea nahlédnete do vánočně vyzdobené světnice skromného havířského obydlí, odkud se vypravíte na vánoční šichtu. Dozvíte se, proč horníci museli do díla i o Štědrém večeru a jak taková vánoční šichta vypadala. Nebude chybět jízda důlním vláčkem Prokopskou štolou k jámě hluboké 1 600 metrů, u které se nachází vánoční stromek havířů. Tam na návštěvníky čeká nejedno překvapení. Více se dozvíte ZDE:.

Vánoční trhy (Kolín, 10. – 14. prosince)

Trhy budou zaměřeny na prodej originálních řemeslných produktů, tradičních pochutin a občerstvení. Nedílnou součástí trhů bude každodenní kulturní program. Prodejní doba bude stanovena na 10:00 – 19:00 hodin. Více se dozvíte ZDE: 

Česká mše vánoční jakuba jana ryby (Kolín,11. prosince)

Tradiční předvánoční setkání s dílem Jakuba Jana Ryby v podání Kolínské filharmonie se sólisty, sbory a dalším programem v chrámu svatého Bartoloměje. Místa budou pouze k sezení a k stání a nebudou číslovaná. Na tento koncert nelze zakoupit vstupenky přes internet, neboť není možná jejich kontrola v chrámu. Více se dozvíte ZDE:.

Tajemná vánoční noční vycházka s překvapením (Slaný, 13. prosince)

Na tajemnou vánoční procházku se ve Slaném můžete vypravit v pátek 13. prosince. Na jejím konci vás čeká překvapení. Začátek akce je ve 20 hodin u slánského infocentra. Více se dozvíte ZDE:.

Posezení u kamen (Stará Huť u Dobříše, 14. prosince)

V sobotu 14. prosince se můžete zúčastnit tradičního předvánočního posezení s plzeňským hudebním uskupením GUTTA, které se uskuteční v Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše. Více se dozvíte ZDE:.

Advent na zámku Březnice (14. prosince)

Oživené prohlídky vás čekají na zámku Březnice. Jsou spojené s vyprávěním o historii Vánoc, ukázkami vánočních zvyků a tradic, koledami, zpěvy a jedinečnou možností zhlédnout zámecký palffyovský betlém. Více se dozvíte ZDE:.

Vánoce na hradě (Mladá Boleslav, 14. prosince)

Přijďte si v sobotu 14. prosince od 10 do 18 hodin užít předvánoční atmosféru do romantického areálu mladoboleslavského hradu, kde na vás čeká nejen jarmareční prodej tradičních výrobků od místních výrobců či lahodné občerstvení, ale také prodej antikvariátních knih. Připraven je i bohatý doprovodný program, který Vás přenese do poklidného času Vánoc. Více se dozvíte ZDE:.

Královský advent (hrad Křivoklát, 14. – 15. prosince)

Vánoční atmosféra čeká na návštěvníky hradu Křivoklát i letos. Nebudou chybět tradiční adventní trhy ani pestrý program na prvním nádvoří. Na královskou audienci od 14 hodin je speciální vstupné 50 korun. Více se dozvíte ZDE:.

Česká mše vánoční jakuba jana ryby (hrad Karlštejn, 15. prosince)

Tradiční Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby se odehraje v Rytířském sále Císařského paláce od 17 a od 19 hodin. Více se dozvíte ZDE:.

Autor: (kh)