Central soutěž Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • Se Zahradou pro Zahradu
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Kruhový objezd mezi Kladnem a Buštěhradem byl zprovozněn

Úterý, 10. prosince 2019 07:10

Další úleva pro řidiče na Kladensku. Kruhová křižovatka, která vznikala na silnici 61 mezi Kladnem a Buštěhradem, byla zprovozněna. Na místě ještě probíhají dokončovací práce, ale pro auta je kruhový objezd už průjezdný.

Kruhový objezd mezi Kladnem a Buštěhradem byl zprovozněn (Foto: KL)

Stavba nové kruhové křižovatky, která v poslední době zdržovala provoz na silnici 61 mezi Kladnem a Buštěhradem, byla dokončena. V současnosti probíhají dokončovací práce, ale objezd je již pro osobní vozy průjezdný. Investorem stavby je společnost Lidl, která v bývalém areálu Poldi na katastru obce Buštěhrad staví velkosklad.

„Kladno se společností uzavřelo smlouvu, ve které se investor zavázal, že přes město nebude projíždět tranzit směřující do nového skladu. Do města budou zajíždět pouze vozy zásobující místní prodejny,“ řekl kladenský primátor Dan Jiránek.

„Jsme rád, že se nám podařilo smluvně zajistit, aby silnice přes Boroviny, kterou Lidl staví na vlastním pozemku, zůstala veřejnou komunikací,“ uvedl radní pro rozvoj Lukáš Hanes a dodává: „Do budoucna bychom chtěli tuto komunikaci napojit na silnice města a využít pro bypass, který část dopravy odvede z centra města. V tuto chvíli je dokončována prověřovací studie, ta ukáže, kudy přesně bude možné nové propojení trasovat.“


Autor: (red)