Central soutěž Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • Se Zahradou pro Zahradu
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Zákazníci slánského Kauflandu darovali do sbírky pro Světlušku druhý největší příspěvek v republice

Úterý, 10. prosince 2019 07:50

Bezmála dvojnásobek oproti loňskému roku, přesně 9 070 500 korun, darovali zákazníci Kauflandu v letošní vánoční sbírce potřebným. Obchodní řetězec posléze už tak rekordní obnos dorovnal na kulatých 10 milionů, které věnuje projektu Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu, která podporuje zrakově postižené.

Zákazníci slánského Kauflandu darovali do sbírky pro Světlušku druhý největší příspěvek v republice (Ilustrační foto: KL)

Tradiční vánoční sbírka se konala od 18. listopadu do 1. prosince ve všech 133 prodejnách společnosti Kaufland a zákazníci do ní mohli přispět nákupem dárkových jmenovek za 30 korun. Nejvíce se jich prodalo v Opavě předměstí, druhé místo obsadila prodejna ve Slaném.

„Mnohokrát děkujeme všem našim zákazníkům, kteří se rozhodli přispět. Jsme potěšeni jejich štědrostí. Velký dík patří i našim zaměstnancům za jejich velké nasazení v průběhu sbírky,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí Kauflandu.

Ve společnosti Kaufland získala Světluška silného partnera, díky němuž může rozdělit největší částku za 17 let své existence. „Děkujeme všem zákazníkům a zaměstnancům obchodních domů Kaufland. Částka, kterou se podařilo vybrat, je důkazem toho, že lidé mají oči otevřené a není jim lhostejné, jak žijí lidé, kteří na svět hledí jiným zrakem. Celý výtěžek z prodeje jmenovek jde přímo na pomoc lidem se zrakovým postižením ve všech krajích. Skutečnou pomoc přineseme do míst, odkud pochází dárci, kteří si v rámci vánoční sbírky zakoupili jmenovky. V průběhu celého roku budete moci sledovat příběhy dětí, dospělých i seniorů s těžkým zrakovým postižením, kterým díky této finanční podpoře pomůžeme,“ dodává Gabriela Drastichová, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Autor: (jk)