Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

FOTO: Rozlícený muž v Doksech podpálil rodinný dům, ze kterého zbyly jen obvodové zdi

Úterý, 10. prosince 2019 07:30

V noci ze soboty 7. na neděli 8. prosince vyjížděli hasiči, záchranáři i policisté k požáru rodinného domu v Doksech na Kladensku. Plameny dostávali hasiči pod kontrolu přibližně hodinu, záchranáři transportovali do nemocnice ženu, která se nadýchala zplodin. Požár zřejmě založil její příbuzný.

Foto: HZS Středočeského kraje

K požáru rodinného domu vyjeli profesionální hasiči z Kladna a Stochova a dobrovolníci z Braškova a Žiliny s celkem šesti cisternami. Krom hašení požáru v zasaženém dvoupatrovém domě se hasiči soustředili na ochranu požárem přímo ohrožené sousední stavby, kterou se jim podařilo uchránit. Z hořícího domu ale zbyly prakticky jen obvodové zdi.

„Po hodinovém, fyzicky náročném nočním zásahu, byl požár pod kontrolou. Hasiči pokračovali v rozebírání střešní konstrukce a dohašování menších ohnisek. Po čtvrté hodině ranní se zasahující vrátili na své základny, na místě zůstala jen smluvně místní dobrovolná jednotka ze Žiliny na dohlídku,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Jaroslav Gabriel.

Škody vzniklé požárem vyšetřovatel odhadl na jeden a půl až dva miliony korun, majetek za další tři miliony dokázali hasiči uchránit. 

„Policejním šetřením na místě činu bylo zjištěno, že rodinný dům ve Vorlíčkově ulici byl zapálen úmyslně po hádce rodinných příslušníků. Policisté podezřelého čtyřicetiletého muže z Kladenska zadrželi a po provedení prvotních úkonů byl umístěn do policejní cely. Majitelka hořícího domu ve věku pětašedesát let se při požáru nadýchala zplodin a byla posádkou záchranné služby převezena do kladenské nemocnice na ošetření,“ informovala Listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.


Autor: (jk)