Central soutěž Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • Se Zahradou pro Zahradu
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Bez změny územního plánu se nové byty na Růžovém poli stavět nebudou

Pondělí, 9. prosince 2019 07:50

Na Kladno se obrátil investor se záměrem stavět byty na území, které je v současné době územní rezervou. Jde o část pole přilehlé k Velkému Přítočnu.

Bez změny územního plánu se nové byty na Růžovém poli stavět nebudou (Foto: KL)

Ve středu se uskutečnilo jednání zástupců koalice se společností RentGroup o lokalitě na Růžovém poli. Ta zastupuje finského developera YIT, jehož záměrem je vybudovat novou bytovou výstavbu.

„Plocha rezervy na Růžovém poli bude v budoucnu obklopena Globusem, dálničním přivaděčem a výrobními areály, podle mého názoru se sem tudíž nehodí čistě obytná zástavba oddělená zcela od zbytku města,“ míní zastupitelka z hnutí Kladeňáci Anna Gamanová a dodává: „Navíc se jedná, již dnes o oblast silně zatíženou dopravou. Jde o rozvojové území na poli, dnes nezastavitelné.“

„Pokud vezmu v úvahu všechny varianty budoucího vývoje pro danou lokalitu, vychází mi stále jako nejlepší využití pro bydlení. Neřešíme otázku, zda v dané lokalitě něco vyroste, o tom myslím nepochybuje nikdo z nás, otázkou je co. Pokud je záměrem investora celou lokalitu rozvíjet koncepčně jako celek, kdy spolu s byty, kterých je v Kladně nedostatek, vznikne i občanská vybavenost včetně školky, nemám s takovým záměrem problém,“ uvedl radní pro rozvoj Lukáš Hanes z ODS.

V blízkosti Růžového pole se v budoucnosti počítá také s přeložením silnice I/61. Ovšem termín výstavby není zatím garantovaný.

„S investory jsme připraveni jednat, vyjít vstříc co se týče lepšího využití na plochách vhodnějších pro rozvoj města, zejména s lepšími dopravními vazbami a v takové poloze, která umožňuje vyžití pro nové obyvatele v místě. Náš postoj k územnímu rozvoji je takový, že by měl být promyšlený a nevytvářet do budoucna další problémy, kterých už dnes má Kladno spoustu,“ říká radní Petr Soudek z hnutí Kladeňáci. 

Autor: (mv)