Central soutěž Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Stavba obchvatu v úseku Slaný – Žižice finišuje. Městu uleví od kamionů

Pondělí, 9. prosince 2019 07:40

Od nadměrné dopravní zátěže Slanému už brzy uleví obchvat, jehož první, pro město klíčová část, by měla být otevřena do konce roku. Výstavba přeložky silnice první třídy začala koncem roku 2017 a náklady na její realizaci přesáhnou 700 milionů korun.

Stavba obchvatu v úseku Slaný – Žižice finišuje. Městu uleví od kamionů (Foto: KL)

Jak potvrdil starosta Slaného Martin Hrabánek, práce na úseku Slaný – Žižice by měly skončit v prosinci. Konečně se tak uleví městu, jehož průtahem denně projede přibližně deset tisíc automobilů, z toho tři tisíce nákladních. To je problém nejen z hlediska hluku, ale i znečištění ovzduší a plynulosti dopravy ve městě. Například u kruhového objezdu v centru se často tvoří kolony. Do konce roku by se však obyvatelům Slaného mělo ulevit.

Stavbu obchvatu zahájilo Ředitelství silnic a dálnic na konci roku 2017. Celkem 13 kilometrů dlouhá trasa nové vozovky má krom Slaného ulevit od husté dopravy i dalším obcím, například Luníkovu a Ješínu. Součástí je i stavba a úprava řady mostů. Celkové náklady na realizaci přesáhnou 700 milionů korun bez DPH.

Autor: (jk)