Central Kladno Jeden měsíc běžce Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Dobrovolnické centrum
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Labyrint

Jasné vítězství. Kanonýři smetli Jaroměř 9:3 a vítězná série pokračuje

Neděle, 8. Prosinec 2019 09:00

Stejně jako v prvním vzájemném utkání této sezony vyhráli o šest branek, stejně jako tehdy v září ovládli první třetinu 4:0, aby ta druhá skončila remízou. Jen tentokrát oba týmy daly o jeden gól navíc, a tak Kanonýři vezou z Jaroměře vítězství 9:3. Jde o už šestý ligový triumf v řadě, po kterém Kladno dál zůstává na druhém místě. Navýšilo však svůj náskok na čtvrtý Chomutov na sedm bodů, což mu dává velkou naději na solidní pozici pro čtvrtfinále play off.

Ilustrační foto: KL

„Říkali jsme si před zápasem, že je to tým, na který když rychle nastoupíme, mohlo by nám to pomoct. Takže to byl jeden z cílů, který se povedl. Kluci byli velice koncentrovaní, odehráli výbornou první třetinu, dobře bránili a s tím jsem byl spokojený,“ řekl kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

Ten zápas se opravdu v mnohém podobal záříjovému střetu v Kladně. I tehdy Kanonýři vyhráli první třetinu 4:0 a prakticky mač rozhodli. Tentokrát rozjeli duel ještě ve větším stylu, už v sedmé minutě po trefách Přívary, Teslíka a Sachra vedli 3:0. Hru kontrolovali, téměř celou dvacetiminutovku odehráli na útočné polovině a gólově se dařilo hlavně mladé třetí lajně – ta v první třetině nasázela hned tři góly, ve druhé pak díky Teslíkově druhému zásahu přidala čtvrtý.

Ovšem ve druhé třetině rovněž s vědomím slibného náskoku výkon Kanonýrů opadl. „Výsledek nám uškodil, protože otočil koncentraci z týmových cílů na ty individuální. Začali jsme hru zpomalovat, kouskovat a dělat velké chyby. A jen nízká kvalita soupeře mohla za to, že se nevrátil zpátky do zápasu. S tou pasáží tedy nejsem spokojený, protože v play off by se nám mohla hodně vymstít. Tam tyto pasáže často otáčejí celé série. Z toho se musíme poučit,“ uvedl Pazdera.

Ten byl rovněž nespokojený s přesilovkami. Ze tří Kanonýři využili jednu, ale zvlášť první dvě byly z jejich strany hodně nepovedené. „Bylo to kvůli kombinaci laxnosti a nesebevědomí – tím, že jsme je špatně rozehráli, jsme se sami dostali pod tlak.“

Ve třetím dějství už se zápas spíš dohrával. Za stavu 5:1 chytil Lupoměch Emlarovo trestné střílení a vzápětí přišel šestý kladenský gól. Závěr třetiny pak přinesl „divočinu“, když během minuty a půl padly hned čtyři branky. „Zkoušeli jsme si nějaké věci směrem k play off. Už se hrálo v tak pomalém tempu, že jsem se snažil tomu dávat nějaké impulsy, herní úkoly,“ řekl Pazdera.

Příští týden čekají Kanonýry hned dvě ligová utkání. V pátek hostí v hale BIOS od 19:00 České Budějovice, o dva dny později míří do Petrovic.

Branky a asistence: 25. Výborný (Emlar), 59. Emlar (Hašek), 59. Hejzlar (Kotrč) – 3. Přívara (Andresson), 5. Teslík (Skuhrovec), 7. Sachr (Teslík), 19. Skuhrovec (Janda), 34. Teslík (Sachr), 53. Pixa (Louvar), 58. Andersson (Louvar), 59. Andersson (Ullmann), 60. Louvar (Přívara). Rozhodčí: Müller, Novosad.  Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Zásahy brankářů: Špaček 15 – Lupoměch 12. Třetiny: 0:4, 1:1, 2:4. Diváků: 107.

Sestava Kladna: Lupoměch (Pospíšil) – Stůj, Šefčík, Svačinka, Ahlin, Sachr, Skuhrovec – Pfaur, Ullmann, Pixa – Louvar, Přívara, Andersson – Novák, Teslík, Janda.

Autor: Robert Sára 1. krimi

  Kladenští strážníci se o víkendu potýkali s piráty silnic

 2. foto

  Ředitelka Památníku Lidice Lehmannová: Ministru kultury nevěřím a odstupuji

 3. sport

  Kladenští volejbalisté hlásí posilu! Z Innsbrucku přichází Australan Max Staples

 4. foto

  FOTO: Malí hokejisté se dočkali nové šatny

 5. krimi

  V Kladně napadl výtržník ženu v čekárně veterinárního lékaře

 6. info z radnice

  Přes Sítenský most projedete pouze dvěma pruhy

 7. foto

  Dobrovolnické centrum Kladno představuje programy pomoci: Pomáháme v Lidicích

 8. zprávy

  Výroba v Poldovce nadále stojí, firma v tichosti změnila majitele

 9. kultura

  Kladenský muzikant Jarda Tauber pokřtil svůj nový videoklip

 10. krimi

  Policie hledá zloděje, který z garáže v Kladně odnesl pneumatiky a porcelán

 11. foto

  Miners U8 se na Tempu rozkoukali a odkryli potenciál

 12. krimi

  Policisté ve Slaném dopadli zloděje, kteří v garáži nakradli věci za 120 tisíc

 13. info z radnice

  Děti dostanou sto tisíc z Kladenské Vánoční sbírky

 14. krimi

  Pomozte dopadnout výtržníka, který se popral v Relaxu

 15. pozvánka

  Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

 16. krimi

  Vandal má v Rozdělově na svědomí pneumatiky několika aut

 17. pozvánka

  Skanzen Mayrau chystá přednášku o Thomasově konvertoru

 18. info z radnice

  Kladenští radní schválili zpracování architektonické studie pro Okrsek 4

 19. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

 20. zprávy

  Oprava vodovodu může v Kladně a okolí způsobit pokles tlaku v síti