Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Jasné vítězství. Kanonýři smetli Jaroměř 9:3 a vítězná série pokračuje

Neděle, 8. prosince 2019 09:00

Stejně jako v prvním vzájemném utkání této sezony vyhráli o šest branek, stejně jako tehdy v září ovládli první třetinu 4:0, aby ta druhá skončila remízou. Jen tentokrát oba týmy daly o jeden gól navíc, a tak Kanonýři vezou z Jaroměře vítězství 9:3. Jde o už šestý ligový triumf v řadě, po kterém Kladno dál zůstává na druhém místě. Navýšilo však svůj náskok na čtvrtý Chomutov na sedm bodů, což mu dává velkou naději na solidní pozici pro čtvrtfinále play off.

Ilustrační foto: KL

„Říkali jsme si před zápasem, že je to tým, na který když rychle nastoupíme, mohlo by nám to pomoct. Takže to byl jeden z cílů, který se povedl. Kluci byli velice koncentrovaní, odehráli výbornou první třetinu, dobře bránili a s tím jsem byl spokojený,“ řekl kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

Ten zápas se opravdu v mnohém podobal záříjovému střetu v Kladně. I tehdy Kanonýři vyhráli první třetinu 4:0 a prakticky mač rozhodli. Tentokrát rozjeli duel ještě ve větším stylu, už v sedmé minutě po trefách Přívary, Teslíka a Sachra vedli 3:0. Hru kontrolovali, téměř celou dvacetiminutovku odehráli na útočné polovině a gólově se dařilo hlavně mladé třetí lajně – ta v první třetině nasázela hned tři góly, ve druhé pak díky Teslíkově druhému zásahu přidala čtvrtý.

Ovšem ve druhé třetině rovněž s vědomím slibného náskoku výkon Kanonýrů opadl. „Výsledek nám uškodil, protože otočil koncentraci z týmových cílů na ty individuální. Začali jsme hru zpomalovat, kouskovat a dělat velké chyby. A jen nízká kvalita soupeře mohla za to, že se nevrátil zpátky do zápasu. S tou pasáží tedy nejsem spokojený, protože v play off by se nám mohla hodně vymstít. Tam tyto pasáže často otáčejí celé série. Z toho se musíme poučit,“ uvedl Pazdera.

Ten byl rovněž nespokojený s přesilovkami. Ze tří Kanonýři využili jednu, ale zvlášť první dvě byly z jejich strany hodně nepovedené. „Bylo to kvůli kombinaci laxnosti a nesebevědomí – tím, že jsme je špatně rozehráli, jsme se sami dostali pod tlak.“

Ve třetím dějství už se zápas spíš dohrával. Za stavu 5:1 chytil Lupoměch Emlarovo trestné střílení a vzápětí přišel šestý kladenský gól. Závěr třetiny pak přinesl „divočinu“, když během minuty a půl padly hned čtyři branky. „Zkoušeli jsme si nějaké věci směrem k play off. Už se hrálo v tak pomalém tempu, že jsem se snažil tomu dávat nějaké impulsy, herní úkoly,“ řekl Pazdera.

Příští týden čekají Kanonýry hned dvě ligová utkání. V pátek hostí v hale BIOS od 19:00 České Budějovice, o dva dny později míří do Petrovic.

Branky a asistence: 25. Výborný (Emlar), 59. Emlar (Hašek), 59. Hejzlar (Kotrč) – 3. Přívara (Andresson), 5. Teslík (Skuhrovec), 7. Sachr (Teslík), 19. Skuhrovec (Janda), 34. Teslík (Sachr), 53. Pixa (Louvar), 58. Andersson (Louvar), 59. Andersson (Ullmann), 60. Louvar (Přívara). Rozhodčí: Müller, Novosad.  Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Zásahy brankářů: Špaček 15 – Lupoměch 12. Třetiny: 0:4, 1:1, 2:4. Diváků: 107.

Sestava Kladna: Lupoměch (Pospíšil) – Stůj, Šefčík, Svačinka, Ahlin, Sachr, Skuhrovec – Pfaur, Ullmann, Pixa – Louvar, Přívara, Andersson – Novák, Teslík, Janda.

Autor: Robert Sára