Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Orli udolali Zlín ve čtyřech setech a berou důležité tři body

Neděle, 8. prosince 2019 09:30

Volejbalisté Kladna po dvou porážkách zabrali a na domácí půdě urvali tříbodové vítězství proti Zlínu! Orli ztratili pouze druhý set a po deseti kolech jsou v tabulce na sedmé příčce.

Ilustrační foto: KL

Orli přitom museli řešit vcelku nepříjemné problémy. Do zápasu totiž vstupovali bez svého nejnebezpečnějšího hráče. Tedy Stefana Okosanoviče, který pravidelně obstarává ve všech zápasech nejvíce bodů ze všech kladenských hráčů. Srbského volejbalistu ale výborně zaskočil David Kuboš, který obstaral rovnou devatenáct bodů! Další změna přišla na pozici libera, kde tradičního obranáře Moníka nahradil Josef Vostárek. Kladeňáci ale i se změnami zvládli zápas skvěle!

První dva sety byly vcelku jasnými záležitostmi. Byť každý skončil na jinou stranu! Kladno odstartovalo dobře, ale do většího trháku se nedokázalo dostat. To Fatra odskočila už o tři body, jenže domácí se za stavu 18:18 dostali do vedení, které navýšili až na konečných 25:19! Druhá sada byla ale v opačném gardu ještě jednoznačnější! Zlín od úvodu vedl a svoji dominanci potvrdil vysokým vítězstvím 25:15. Srovnal tak stav.

Od té doby už se odehrávala skutečně vyrovnaná bitva, tu ovšem daleko lépe zvládli domácí Orli! I když ve třetí sadě vedli už o pět bodů a o vedení přišli, psychicky se nesesypali a druhý mečbol už si nenechali utéct. Nakonec urvali třetí set 27:25. A v nakonec rozhodující sadě to bylo opět pořádně divoké. Kladno dlouho vedlo, za stavu 10:10 se ovšem dostali do popředí opět hosté. Ti vedli až do stavu 21:22, pak ale Orli získali čtyři míče v řadě a mohli se radovat z vítězství 25:22. Sečteno podtrženo vyhráli 3:1 na sety a zapsali důležitou tříbodovou výhru.

Kladeňáci před sebou nyní mají pořádně náročný program. Příští víkend totiž je totiž čekají hned dva zápasy! V sobotu od 17 hodin se Kladno utká na severu Čech s Ústím nad Labem a v neděli od 15 hodin doma Orli předehrají 12. kolo s posledními Beskydy.

Kladno volejbal cz – Fatra Zlín 3:1

Sety: 25:19, 15:25, 27:25, 25:22. Diváci: 734.

Kladno volejbal cz: Zajíček (3), Moník (2), Vemič (12), van Haarlem (2), Kuboš (19), Sobotka (8), libero Vostárek. Střídali Hýský (9), Fortuník (1). Trenér Fortuník.

Fatra Zlín: Šulc (3), Čechmánek (9), Čech (18), Motyčka (19), Navláčil (3), Adamec (16), libero Viceník. Střídali Kozák (0), Vašíček (0), Varous (0). Trenér Obdržálek.

Autor: (fa)