Central soutěž Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Kladenští strážníci skoro denně pomáhají invalidům

Neděle, 8. prosince 2019 11:00

Téměř na denním pořádku mají kladenští strážníci žádosti o pomoc od invalidních občanů, kteří se dostanou do nepříjemných a zapeklitých situací. Některé z nich vyřeší sami, ale k některým případům je zapotřebí zavolat zdravotníky.

Kladenští strážníci skoro denně pomáhají invalidům (Ilustrační foto: MP Kladno)

„Ve čtvrtek večer oznámila prodavačka jednoho supermarketu v Kročehlavech, že na prodejní ploše mají bezradného invalidního zákazníka. Vybila se mu totiž baterie v jeho vozíku a on nevěděl koho, požádat o pomoc. Na místo vyjela hlídka. Seniora společně s jeho vozíkem a psem naložili strážníci do služebního vozidla a převezli do místa jeho bydliště,“ uvedla pro Listy mluvčí kladenské městské policie Alena Purkytová.

„O několik hodin později požádala o pomoc strážníky seniorka ze Dříně. Její invalidní manžel spadl z vozíku a ona ho nedokázala sama zvednout. Na pomoc manželům opět vyrazila hlídka strážníků. Ta seniora uložila nezraněného do postele,“ uzavřela mluvčí Purkytová.

Tyto dva případy strážníci vyřešili sami. Ovšem někdy je zapotřebí přivolat na pomoc i zdravotníky, protože dojde pádem ke zranění nebo k pádu došlo v důsledku zhoršeného zdravotního stavu. V takovém případě, pokud si to senior přeje, vyrozumí hlídka příbuzné.

Autor: (red)