Central Kladno Jeden měsíc běžce Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Dobrovolnické centrum
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Labyrint

Rozhodla hrozivá pětiminutovka! Kladno čtyřikrát inkasovalo a z Litvínova odjelo poražené

Neděle, 8. Prosinec 2019 17:58

Rozhodla hrozivá pětiminutovka! Kladno čtyřikrát inkasovalo a z Litvínova odjelo poražené (Foto: hcverva.cz)

První třetina by se dala rozdělit na dvě části. Kladno nezačalo špatně a v prvních minutách bylo aktivnější, Verva ale rychle převzala iniciativu a po zbytek úvodní dvacetiminutovky dominovala! Domácí byli všude dřív a po většinu třetiny točili soupeře v jeho obranném pásmu, prosadit se ovšem nedokázali. Richard Jarůšek si počínal nebezpečně před brankovištěm, jenže skvělý Denis Godla si poradil s náporem i s častými přečísleními. František Lukeš mohl po hezké souhře zakončovat do odkryté klece, ale puk netrefil. Jinak byl Godla vždy přesně tam, kde měl být, a už po dvaceti minutách měl na svém kontě 20 úspěšných zásahů!

Do druhého dějství už vstoupilo Kladno o poznání lépe. Hned na začátku mělo k dispozici přečíslení tří na osamělého brankáře, Brendon Nash ale celou akci hodně zpomalil a posléze zazdil nepřesnou přihrávkou. Po chvíli se dostal sám před Jaroslava Januse Ondřej Bláha, ani ten ovšem litvínovského gólmana bekhendovým blafákem nepřekonal. Oba týmy si posléze zkusily početní výhody a zejména Rytíři v ní byli nebezpeční. David Stach však v tutové šanci neproměnil. V závěrečných minutách měli před sebou domácí na druhé straně kluziště dvakrát prázdnou klec, zamést do ní puk ovšem ani v jednom případě nedokázali.

Ve třetí části hráli Kladeňáci bohužel nedisciplinovaně a domácí Verva dokázala svoje přesilovky vylepšit. Ta první ještě brankou neskončila, při druhé ale Jánošíkovu prudkou trefu přesně tečoval Richard Jarůšek, který prolomil bezbrankový stav – 1:0. Rytíři navíc hned vzápětí doslova odevzdali puk a opět byli potrestáni. Samostatný únik Viktora Hübla byl ještě neúspěšný, jenže vzápětí vypálil z první Jakub Petružálek a navýšil – 2:0. A rozklad kladenské obrany pokračoval i dál. Denis Godla se mohl v brance přetrhnout, ale Richard Jarůšek i tak přidal třetí trefu – 3:0. Všechny tři branky přitom dělily jen dvě minuty a 24 sekund. Mělo být navíc ještě hůř. Tomáš Pavelka projel kladenskou obranou a nabil mezi kruhy Janu Myšákovi – 4:0. Mezi tři tyče tak stanul Lukáš Cikánek, Denise Godlu však jen stěží šlo z něčeho vinit. Mnoho času ani psychické pohody pro zdramatizování však hostům nezůstalo. Verva byla při chuti a dál chtěla útočit, Cikánek už ale puk za svá záda nepropustil. Rytíři si v závěru zkusili přesilovku pěti proti třem a alespoň při ní se prosadili. Brendan O’Donnell dostal puk mezi kruhy a přesnou střelou připravil Januse o čisté konto – 4:1.

Rytíři Kladno: Godla (51. Cikánek) – Nash, Austin, Zajíc, Lakos, Kehar, Zelingr, Romančík – Bílek, Stach, Zikmund – Hajný, Kaut, O’Donnell – Redlich, Machač, Strnad – O. Bláha, Melka, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC VERVA Litvínov: Janus – Doudera, Jánošík, Pavelka, Kudla, Kubát, Říha, Baránek – Lukeš, Hübl, Petružálek – Jarůšek, Hanzl, Mahbod – Kašpar, Mikúš, Myšák – Trávníček, Helt, Válek. Trenéři: Kýhos, Kotrla, Skuhrovec.
Branky a nahrávky: 59. O’Donnell (Austin, Nash) – 47. Jarůšek (Jánošík, Kašpar), 49. Petružálek (Doudera, Lukeš), 49. Jarůšek (Mahbod, Hanzl), 51. Myšák (Pavelka). Třetiny: 0:0, 0:0, 4:1. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Šír, Úlehla – Ondráček, Špůr. Diváci: 6 011. Nejlepší hráči utkání: Jaroslav Janus – Antonín Melka.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno 1. zprávy

  Manželé Pokorní z Kladna oslavili zlatou svatbu

 2. foto

  FOTO: Rytíři Austin, Nash, Romančík a Jelínek uzavřeli letošní bruslení na náměstí!

 3. pozvánka

  Křest Pohádek k dočmárání nabídne bohatý program pro děti

 4. video

  VIDEO: První premiéra letošního roku v kladenském divadle budou Služky

 5. info z radnice

  Kladno nabízí tři volné byty v domech pro seniory a pečovatelskou službou

 6. foto

  FOTO: Profesionální hasiči v Kladně slavnostně zařadili do výjezdu nový automobil

 7. zprávy

  Za odstupující ředitelkou Památníku Lidice stojí zaměstnanci i Jaroslava Skleničková

 8. sport

  Druhá posila ve dvou dnech! K orlům jde kolumbijský blokař Cristian Palacios

 9. krimi

  Kladenští strážníci se o víkendu potýkali s piráty silnic

 10. foto

  Ředitelka Památníku Lidice Lehmannová: Ministru kultury nevěřím a odstupuji

 11. sport

  Kladenští volejbalisté hlásí posilu! Z Innsbrucku přichází Australan Max Staples

 12. foto

  FOTO: Malí hokejisté se dočkali nové šatny

 13. krimi

  V Kladně napadl výtržník ženu v čekárně veterinárního lékaře

 14. info z radnice

  Přes Sítenský most projedete pouze dvěma pruhy

 15. foto

  Dobrovolnické centrum Kladno představuje programy pomoci: Pomáháme v Lidicích

 16. zprávy

  Výroba v Poldovce nadále stojí, firma v tichosti změnila majitele

 17. kultura

  Kladenský muzikant Jarda Tauber pokřtil svůj nový videoklip

 18. krimi

  Policie hledá zloděje, který z garáže v Kladně odnesl pneumatiky a porcelán

 19. foto

  Miners U8 se na Tempu rozkoukali a odkryli potenciál

 20. krimi

  Policisté ve Slaném dopadli zloděje, kteří v garáži nakradli věci za 120 tisíc