Central soutěž Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • Se Zahradou pro Zahradu
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Bude pokračovat vítězné tažení Kanonýrů i proti silné Jaroměři?

Sobota, 7. prosince 2019 09:00

V tabulce aktuální formy jsou teď nejsilnější týmem 1. ligy. Kanonýři vyhráli posledních pět duelů, jejich defenziva se krok po kroku zlepšuje a zdá se, že je definitivně pryč herní krize z druhé poloviny října. Především je vítězství udržela v první trojce, zatímco zbytek pole „odpadá“. A tak je klíčové, aby kladenští florbalisté zvládli i čtyři nadcházející duely, které je před vánočními svátky čekají.

Bude pokračovat vítězné tažení Kanonýrů i proti silné Jaroměři? (Ilustrační foto: KL)

Ten první, možná nejtěžší z celého kvarteta, je čeká v sobotu od 19 hodin v Jaroměři. I ta si totiž drží solidní formu, byť v minulém kole dostala naloženo 0:8 od Karlových Varů, tak bodovala v šesti ze sedmi posledních duelů! „Mají na soupisce hráče na střídavé starty z Liberce, což výrazně ovlivňuje jejich výsledky. Navíc je to tým, který je doma hodně silný. Mají specifickou halu, specifický povrch a k tomu specifickou domácí atmosféru, takže se body odsud nevozí snadno,“ říká kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

Vzhledem k tomu, že superligový Liberec hraje v pátek i neděli, není jisté, že Jaroměř bude moct doma posily využít. Přesto je varováním, že v jejich „aréně“ prohráli i brněnští Bulldogs, navíc je celek na osmém místě a pokukuje po první šestci, tedy přímému postupu do čtvrtfinále. Nebezpečný je především Dominik Emlar, který už posbíral 26 bodů (13+13) a je na hraně první desítky nejproduktivnějších hráčů soutěže.

„Klíčové bude u nich dobře bránit a být co nejvíc produktivní,“ má jasno Pazdera.

Sestava Kanonýrů bude totožná jako v posledním mači proti Slovanu Havířov, zatím stále nejsou k dispozici Oskar Blaha a Ondřej Riebauer, byť by se měli v příštím týdnu znovu zapojit do přípravy. Dá se tak předpokládat, že v brance opět dostane příležitost Ondřej Lupoměch, jenž si společně s celou obranou vedli proti Havířovu velmi dobře. A jak už bylo naznačeno v úvodu, týmy za první trojkou v poslední době ztrácely, a tak v případě úspěšné mise se může navýšit kladenský polštář na čtvrtý Chomutov už na sedm bodů (Chomutov 15. kolo už předehrál).

„Přesně tím směrem vedou i mé myšlenky. Podívám-li se na to s nějakým větším výhledem, tak je pro nás důležité posbírat do Vánoc co nejvíc bodů – ideálně všechny. Výrazně by nám to pomohlo upevnit si umístění v první trojce,“ říká trenér Pazdera.

Autor: Robert Sára